FUNDACJA ODZYSKAĆ RADOŚĆ

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Bogurzyn 87, mazowieckie

FUNDACJA ODZYSKAĆ RADOŚĆ OD 2009 ROKU DZIAŁA AKTYWNIE NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH, PORZUCONYCH MALUCHÓW, KTÓRE ZNALAZŁY SWÓJ DOM W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO-LECZNICZYM W KRASZEWIE-CZUBAKACH.

Dążymy do poprawy warunków życiowych i zdrowotnych swoich podopiecznych, równocześnie pracując nad kształtowaniem i zwiększeniem świadomości społecznej Polaków oraz opinii publicznej w zakresie wiedzy o niezwykle trudnej i poważnej sytuacji w jakiej znajdują się porzucone dzieci niepełnosprawne.

Głównym celem Fundacji jest edukacja i rehabilitacja porzuconych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz całodobowa opieka nad nimi.

Wierząc, że każde z dziecko najlepiej rozwija się otoczone ciepłem rodziny, staramy się o dom dla naszych podopiecznych w Polsce i za granicą.

Podstawą naszych działań jest indywidualne i kompleksowe podejście do każdego dziecka, po to aby miało ono szanse na godne życie i pełnie wykorzystanie swojego potencjału.

Oddział opiekuje się przede wszystkim porzuconymi dziećmi. Obecnie znajduje się w nim około sześćdziesięcioro - chorych i ciężko doświadczonych przez los - dzieci z całej Polski, którym Fundacja pomaga „odzyskać radość”. Dzieci cierpią na poważne schorzenia i deformacje (część z nich przebywa w stanie śpiączki). Większość zaraz po urodzeniu została porzucona przez swoich rodziców, aktualnie ok. 80% dzieci to dzieci osierocone. Należy podkreślić, że ZOL w Kraszewie-Czubakach, jako jedyny w Polsce opiekuje się także dziećmi dializowanymi otrzewnowo.
 

Wpłaty

Ładuję...