Oko w Oko z Rakiem

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Katowice, śląskie

Główne idee fundacji to wspieranie pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Promowanie zdrowego odżywiania w trakcie i po chorobe onkologicznej. Edukujemy na temat profilaktyki nowotworowej w szkołach, zakładach pracy. 

Działamy prężnie od 2018 r. Zorganizowaliśmy 4 biegi charytatywne Oko w Oko z Rakiem, szereg eventów o tematyce profilaktycznej na terenie całej Polski. Od początku pandemii stworzyliśmy bezpłatne konsultacje online z dziedziny: dietetyki, psychologii, fizjoterapii, kosmetologii, rozmowy wspierające i motywujące dla pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich. W październiku 2021 r. zorganizowaliśmy: Kampanię Oddychaj Pełną Piersią, w której udział wzięli m.in. Maciej Zakościelny, Piotr Kupicha, Tomasz Karolak, Maciej Stuhr. Z naszego pomysłu z myślą o pacjentach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach powstał mural, pt. Nie jesteś sam w chorobie… Stworzyliśmy Poradnik dla Kobiet z Rakiem Piersi. Organizujemy akcję wspierające dla dzieci onkologicznych. Stale się rozwijamy, aby jak najlepiej móc wspierać i działać.


 
W tym roku w planach akcje profilaktyczne w szkołach i zakładach pracy. Z dużych projektów zamierzamy zorganizować 5 edycję biegu Oko w Oko z Rakiem, projekt Rusz Rzyć z Leżaka nad morzem oraz I Śląską Konferencję Onkologiczną, dotyczącą najnowszych metod leczenia raka piersi, jajników i szyjki macicy. Zmierzamy uszyć 5 tysięcy saszetek na butelki na dreny dla Pań po zabiegach chirurgicznych, usunięcia piersi, węzłów chłonnych, rekonstrukcji piersi.