Na drodze ku samodzielności - pomagamy Oli!

Ola Kretschmer

Na drodze ku samodzielności - pomagamy Oli!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0069435
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup i montaż windy w domu niepełnosprawnej Oli

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Ola Kretschmer, 11 lat
Świętochłowice, śląskie
Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie
Rozpoczęcie: 19 Czerwca 2020
Zakończenie: 11 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Jakiego byśmy zdjęcia córeczce nie zrobili, ona się na każdym uśmiecha. Takie to jest dziecko. Człowiek zapomina o swoich zmartwieniach, widząc tak rozpromienione stworzenie. Ola na pierwszy rzut oka wygląda jak zdrowa dziewczynka, ale dopiero widząc wózek, uświadamiamy sobie, że już do końca życia będzie musiała się mierzyć z wrodzoną niepełnosprawnością. Codzienność każdego dnia będzie jej rzucała kłody pod nogi, a naszym zadaniem będzie te kłody wspólnymi siłami pokonywać.

Ola Kretschmer


Oleńka nie miała łatwego startu. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Dzień, w którym dowiadujesz się, że z twoim dzieckiem będzie "coś nie tak", chciałbyś na zawsze wyrzucić z pamięci. Przez głowę przelatuje tysiąc myśli, jedna gorsza od drugiej. Strach, niepewność... Jak to wszystko będzie teraz wyglądało? Jak ona sobie poradzi w życiu?

Mimo swojego niełatwego życia stara się być samodzielna, jednak niepełnosprawność bardzo jej to utrudnia. Patrzę na moją córeczkę i chciałabym przychylić jej nieba. Wiem, że nie sprawie, że Ola wyzdrowieje, nie wymarzę jej trudnej przeszłości, ale mogę każdym możliwym sposobem, ułatwiaj jej codzienność.

Ola Kretschmer

Teraz stoimy przed największym wyzwaniem: do pełnej samodzielności Ola potrzebuje windy, która ją zwiezie z jej pokoju na parter budynku. To będzie kolejny krok ku samodzielności, a dla mnie i męża duże odciążenie. Niestety, koszt takiej windy jest dla nas naprawdę duży, a tak naprawdę nie do zdobycia. Otrzymaliśmy dofinansowanie, jednak to tylko mały ułamek potrzebnej kwoty. By go nie stracić, zbiórkę musimy zakończyć w listopadzie. Proszę, pomóż mojej córeczce! Tylko z Tobą może nam się udać!

Rodzice Oli

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0069435
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki