Kosztowna operacja jedyną nadzieją na sprawność! Pozwól Oli normalnie żyć!

Aleksandra Wiśniewska

Kosztowna operacja jedyną nadzieją na sprawność! Pozwól Oli normalnie żyć!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0207423
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Operacja w St. Mary's Medical Center

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Aleksandra Wiśniewska, 7 lat
Zawady, podlaskie
Wada wrodzona lewej kończyny górnej - ręka 6-palczasta, zdwojenie kości łokciowej
Rozpoczęcie: 2 Czerwca 2022
Zakończenie: 11 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Dopiero po narodzinach okazało się, że rączka Oleńki rozwinęła się nieprawidłowo. Lekarze, z którymi konsultowaliśmy stan córeczki mówili, że takie wady są niezmiernie rzadkie i w swojej praktyce jeszcze nie mieli do czynienia z wadą ręki lustrzanej. Nawet wysokiej klasy specjaliści z Instytutu Paleya wiele miesięcy rozważali różne opcje i możliwości leczenia podczas kwalifikacji Oli. Na szczęście, po wielu badaniach podjęli decyzję leczenia wartą prawie milion złotych.

Lewa rączka naszej córeczki ma dwie kości łokciowe, a zamiast palca wskazującego i kciuka ma podwójne palce środkowe, serdeczne i małe. Od trzeciego miesiąca rozpoczęliśmy rehabilitację, ponieważ przykurcz obejmował całą rękę łącznie z barkiem, łopatką i szyją. W łokciu nie ma możliwości zgięcia. 

Aleksandra Wiśniewska

Ola jakoś radzi sobie z tym stanem. Jest operacjach, które dały jej możliwość jakiegokolwiek chwytu poprzez przeszycie małego palca, tak aby pełnił funkcję kciuka oraz usunięto część kości łokciowej, by "uwolnić" staw łokciowy. O dziwo – kość odrosła, co zapewne ma swoją przyczynę w naturalnym rośnięciu Oli. Na ten moment nasi lekarze nie są w stanie pomóc Oli. Jedyną nadzieją jest realizacja amerykańskiego planu leczenia.

Aleksandra WiśniewskaKoszty związane aż z dwuetapową operacją oraz rehabilitacją to setki tysięcy złotych. Są to sumy przewyższające nasze możliwości i tym samym uniemożliwiające leczenie Oli. Szansą na wyjazd i rozpoczęcie leczenia daje nam tylko i wyłącznie zbiórka oraz pomoc tysięcy ludzi – gorąco prosimy o każde wsparcie i udostępnienie.

Oleńka skończyła już sześć lat. Z wiekiem jest jej coraz trudniej, choć stara sobie radzić jak umie lub prosi o pomoc. Sama jednak nie nałoży czapki, nie zawiąże butów, a przykurcze się pogłębiają z miesiąca na miesiąc... Wiemy, że osiągnięcia medycyny są dziś prawdziwymi cudami – i o taki cud prosimy dla naszej Oli!

Operacja już w marcu 2023! Prosimy o pomoc!

Asia i Adam – rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0207423
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki