Ola i walka o kolejne postępy – prosimy, pomóż nam!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 66 osób
2 320 zł (18,02%)
Brakuje jeszcze 10 553 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Turnusy rehabilitacyjne w 2020 roku

Aleksandra Ortel

Stajkowo, wielkopolskie

Przepuklina lędźwiowa, wodogłowie

Rozpoczęcie: 20 Lutego 2020
Zakończenie: 20 Maja 2020

Poprzednie zbiórki

5 620,50 zł (100,63%)
Turnus rehabilitacyjny

326

24.09.2015 - 23.12.2015

Turnus rehabilitacyjny

326

5 620,50 zł

24.09.2015 - 23.12.2015

Jak wielu rodziców nie może pogodzić się z chorobą własnego dziecka, szuka winy w lekarzach, specjalistach i skupia całą uwagę na własnej rozpaczy. Jak wiele cennego czasu tuż po otrzymaniu diagnozy bezpowrotnie ucieka w chwilach zwątpienia. My od początku pragnęliśmy walczyć. Przecież Ola ma być samodzielna...

W ciągu pierwszych swoich dni Ola przeszła aż 3 operacje. Nadmiernie gromadzący się płyn mózgowo-rdzeniowy w główce wymagał interwencji i natychmiastowej operacji wszczepienia zastawki. Następnie konieczne było cerowanie przepukliny, usunięcie fragmentu jelita. Wiele jak na kruszynkę, która życie dopiero co rozpoczęła. Bagaż doświadczeń, jakich doznała, mógłby zawstydzić niejednego staruszka. A przecież przed nią jeszcze całe życie.
 

Aleksandra Ortel

Swoją energią i nieustającą radością podarowała nam coś więcej niż iskierkę nadziei. I, choć łatwo nigdy nie było, skupiamy się tylko na tym, co dobre. Na kolejnych maleńkich sukcesach, które niczym szczyty gór wspólnie udaje nam się zdobywać. W pierwszych latach życia maluszka udaje się osiągnąć najwięcej, ciało jest plastyczne, łatwiej zapamiętuje każdy ruchu przy mniejszej ilości bólu i płaczu. Dlatego działać musimy, teraz kiedy Ola jest jeszcze mała!

Przed nami zapewne wiele trudnych decyzji, bolesnej walki i przeciwności, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Kluczem do drzwi, za którymi istnieje szansa na sprawność dla naszej córeczki są pieniądze. Każda godzina rehabilitacji, konsultacja u specjalisty, niezbędne badania i leki niosą ze sobą ogromne koszty.

Efekty wielogodzinnej stymulacji ciała każdego dnia na turnusie porównywalne są do kilkumiesięcznej pracy z rehabilitantem w domu. To niesamowity zastrzyk energii dla Oleńki, ale i promyk nadziei. Niestety – przy codziennych kosztach trudno jest zapewnić turnusy rehabilitacyjne na cały rok.

​Ola do odzyskania sprawności potrzebuje 3 rzeczy. Miłości rodziców, którzy mimo wielu trudów nie odpuszczają, walczą o każdy kolejny dzień, radosny uśmiech Oli i szansę na sprawność. Opieki długiej listy specjalistów, którzy pomagają odnaleźć drogę, dzięki której Ola odzyska sprawność i dobrych ludzi, dzięki których pomocy otrzyma szansę, by zdobywać swoje kolejne małe, wielkie szczyty. Pomożesz jej w tym?

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 66 osób
2 320 zł (18,02%)
Brakuje jeszcze 10 553 zł
Wesprzyj Wesprzyj