Oleczek walczy o życie. Jego serce w każdej chwili może się zatrzymać. Pomóż!

Zbiórka na cel
Korekcja wady serca - operacja w Rzymie u prof. Carottiego

Aleksander Filipowski , 11 miesięcy

Katowice, śląskie

Wada serca - Tetralogia Fallota

Oleczek to nasz skarb. Długo czekaliśmy aż będzie mógł być z nami. I od pierwszych dni drżęliśmy o jego życie. W trakcie badań prenatalnych okazało się, że serduszko Olusia ma niezwykle ciężką wadę - Tetralogię Fallota. Pierwsze miesiące życia synek spędził w szpitalu. Wada ta, z powodu braku tętnicy płucnej, jest przyczyną stałego niedotlenienia organizmu. Oluś z oddychaniem radził sobie nawet nieźle, kiedy doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Syn był reanimowany, a my mogliśmy tylko patrzeć na walkę lekarzy o życie naszego dziecka.

Olek przeżył, ale natychmiast musiał mieć przeprowadzoną operację na otwartym sercu. Lekarze nastawiali nas na najgorsze. Na szczęście ich obawy się nie sprawdziły i Oluś jest cały czas z nami. Niestety jest coraz gorzej. Ostatnie cewnikowanie serca wykazało, że przewężenia w żyłach są coraz większe i operacja jest niezbędna w bardzo krótkim czasie. Musimy zdążyć, zanim u Olusia nastąpi nadciśnienie płucne, które automatycznie wykluczy go z operacji u prof. Carottiego. A tylko w Rzymie lekarze dają nam nadzieję, że po operacji, serce Olka będzie pracować normalnie. 

Wiemy, że koszta takiej operacji będą ogromne. Dlatego już teraz zaczynamy zbierać pieniądze, gdyż operacja może się odbyć w bardzo krótkim czasie. Prosimy z całego serca, pomóż nam uratować naszego synka.

Rodzice Olusia

Pomogli

Ładuję...