Chaos w głowie Olka może opanować tylko specjalna terapia

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 316 osób
29 862 zł (101,7%)
Zbiórka na cel
Półroczna rehabilitacja neuroterapeutyczna

Aleksander Kwiecień , 12 lat

Oleśnica , dolnośląskie

Zaburzenia rozwoju, afazja motoryczno-sensoryczna,

Rozpoczęcie: 7 Listopada 2019
Zakończenie: 7 Lutego 2020

Serca matki nie oszukasz. Ona zna najlepiej swoje dziecko i pierwsza wyczuje, kiedy coś złego się z nim dzieje. Ja też od początku czułam, że Olka coś dręczy. Kiedy synek był malutki ciągle płakał, zasypiał tylko na chwilę i budził się nerwowo. Kiedy zaczął chodzić, ciągle się przewracał. Widać było, że ma problemy z równowagą. Do tego sprawiał wrażenie, jakby myślami był gdzieś daleko...

Co rok prosiłam Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną o dogłębną diagnozę, prosiłam lekarzy o skierowanie na szczegółowe badania – nikt nie widział takiej potrzeby. Właściwie to często mówię do syna, że on sam naprowadził nas na właściwą drogę – w wieku 9 lat bardzo zainteresowały go zabawki sensoryczne… to mnie zastanowiło „dlaczego???” I tak się zaczęła nasza droga ku diagnozie.

To, co dla zwykłego człowieka jest naturalne i logiczne, dla mojego dziecka nie, czyli prosta, codzienna komunikacja międzyludzka. Kiedy już zrozumie, napotyka kolejną przeszkodę w swojej głowie – nie potrafi opisać, wytłumaczyć tego, co już zrozumiał. 

Aleksander Kwiecień

Dużą trudność sprawia mu nauka. Syn  potrzebuje wielu powtórzeń, aby coś zrozumieć. Olek ma problem z wyrażaniem myśli słowami, jego mowa jest powolna i oszczędna w słowach, tworzona z wysiłkiem.

Zaburzenia centralnego przetwarzania słuchowego powodują, że w warunkach ciszy Olek dobrze by słyszał, gdyby każdy z kim rozmawia po prostu do niego krzyczał. Zwykła codzienna mowa o głośności 60dB jest przez jego ucho środkowe zniekształcana.

Jego mózg potrzebuje, by ciało było ugniatane, dociskane (śpi pod dociążoną kołdrą), aby mógł je poczuć. Zdrowi ludzie czują, że zsuwają się z fotela, Olek nie. Zdrowi ludzie czują, że przed chwilą ominęli śpiącego psa i cofając się pamiętają o tym, Olek nie. Życie z chorobą, jaką jest afazja wraz z współistniejącymi zaburzeniami nie jest łatwe dla mojego dziecka, jak również dla całej naszej rodziny – dla nas rodziców i dla brata Mikołaja. Staramy się, by Olek w dorosłości mógł funkcjonować normalnie.  

Aleksander Kwiecień

Życie z afazją i zaburzeniami sensorycznymi nie jest łatwe. Staramy się, by Olek w przyszłości miał szansę żyć normalnie. Syn jest już pod opieką neurologopedy, ale potrzebuje jeszcze terapii stymulującej słuch, treningu poprawiającego percepcję wzrokową oraz terapii bilateralnej. Niestety żadna z nich nie jest refundowana przez NFZ.

Dlatego proszę o pomoc w leczeniu mojego syna. Ze wsparciem Olek będzie mógł prawidłowo się rozwijać. Za każdą okazaną pomoc bardzo dziękuję. 

Anna, mama Olka

Ładuję...

33,33 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 316 osób
29 862 zł (101,7%)