Spełnijmy Olivera marzenie... Marzenie o powrocie do zdrowia!

Oliver Alexewicz

Spełnijmy Olivera marzenie... Marzenie o powrocie do zdrowia!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0227694
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Oliver Alexewicz, 17 lat
Złotów, wielkopolskie
Choroba Lebera
Rozpoczęcie: 14 Października 2022

Opis zbiórki

Nasz syn Oliver od marca tego roku traci wzrok. Ma 16 lat… Życie dopiero się zaczyna. Uwielbia grę w piłkę nożną w swoim ukochanym klubie Football Academy „Fair Play” Złotów. Uwielbiał…

Ma marzenie kiedyś zwiedzić i zobaczyć USA. Miał marzenie…
Po 18. urodzinach swojego brata już planuje swoje. Planował…

Nagle świat młodego człowieka, naszego ukochanego syna rozsypał się na kawałki… Wydaje się nam, że jesteśmy w innej rzeczywistości.

Zaczęło się niewinnie. Pewnego dnia Oliver przyszedł do mnie i powiedział: „Mamo coś się dzieje z moimi oczami. Coraz gorzej widzę. Mam rozmazany obraz i nie widzę w szkole, co nauczyciele piszą na tablicy”. Pierwsza myśl: w ostatnim meczu, w którym zagrał, dostał piłką w twarzoczaszkę i to pewnie powód jego pogorszenia wzroku. Okulista, neurolog, kolejne konsultacje… Oliver trafił do szpitala w Chojnicach, Kliniki UCK Gdańsk, Poznania i ostatni ratunek w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wyrok: Oliver ma dziedziczoną chorobę genetyczną - neuropatię zaniku nerwu wzrokowego – chorobę Lebera.

Dowiedzieliśmy się, że jest lek… Dzięki naszym bliskim znajomym udało nam się go sprowadzić z USA. To dopiero początek długotrwałego leczenia. Czekam na poprawę w polu widzenia po podaniu leku… Wierzymy, że będzie lepiej. Ufamy, modlimy się. Nadzieja umiera zawsze ostatnia.

Teraz kontrolne badania okulistyczne, rehabilitacja wzroku, wizyty u psychoterapeuty… Poza granicami naszego kraju jest możliwa terapia genowa, chociaż ta gałąź nauki dopiero zaczyna się rozwijać w Polsce, gdzie dotychczas wykonano 1 terapię genową!

Nasz syn nie pisze, nie czyta i naukę w szkole kontynuuje tylko i wyłącznie za pomocą słuchu.

Prosimy Was o pomoc i wsparcie dla Olivera, żeby mógł wrócić do normalnego życia i pełnej samodzielności. To cegiełka do dalszych marzeń i krok do zdrowia naszego syna.

Rodzice Olivera

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0227694
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki