Operacja jedyną nadzieją Oliwki na samodzielne kroki... Proszę, pomóż❗️

Oliwia Kaczmarek

Operacja jedyną nadzieją Oliwki na samodzielne kroki... Proszę, pomóż❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0130021
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Operacja SDR, rehabilitacja, zakwaterowanie, przelot

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Oliwia Kaczmarek, 5 lat
Wrocław, dolnośląskie
Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe
Rozpoczęcie: 21 Grudnia 2022
Zakończenie: 13 Lutego 2024

Opis zbiórki

Dopiero co rozpierała nas radość z zielonego paska, a dziś już wiemy, że niestety koszty leczenia i rehabilitacji Olisi znacznie wzrosły! Nie mamy innego wyjścia niż znów prosić Was o wsparcie! 

______________

W 5. dobie po urodzeniu Oliwki, badanie USG pokazało u córeczki wylewy krwi do mózgu, najgorsze z możliwych, 3 stopień po stronie prawej i 4 stopień po stronie lewej. „ Takie wylewy się nie wchłaniają” –powiedziała nam lekarka – „Mózg córeczki został nieodwracalnie uszkodzony. Proszę przygotować się na ciężką niepełnosprawność”. 

Byliśmy zdruzgotani, nasz świat runął, rozsypał się jak talia kart. Przez pierwsze miesiące życia Oliwki oswajaliśmy nową sytuację, szukaliśmy po omacku światełka w tunelu, ale statystyki były bezlitosne. Modliłam się o cud. Dochodziły kolejne komplikacje, wodogłowie, retinopatia 3 stopnia, przez którą wzrok Olisi był zagrożony. Konieczna była operacja, jeszcze w inkubatorze Olisia została poddana laseroterapii, której skutkiem ubocznym są rozległe blizny na siatkówce oczu, ale na szczęście Olisia widzi. Nasz pierwszy cud się dokonał. Po 2 miesiącach pobytu w szpitalu rozpoczęliśmy intensywną rehabilitację i nieustanną walkę o sprawność Olisi. 3-4 godziny codziennych ćwiczeń, wizyty u specjalistów, neurolog, okulista, kardiolog, ortopeda, osteopata, neurochirurg.

Oliwia Kaczmarek

Diagnoza padła około 1. roku życia - mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe postać spastyczna. Kolejny cios, ból ogromny ale zaraz potem mobilizacja i powrót do intensywnej rehabilitacji. Zaczęliśmy jeździć na liczne turnusy, wprowadziliśmy nowe metody rehabilitacji, vojta, medek, terapia wodna, mikropolarycja. Olisia zrobiła ogromne postępy, bo mówi i czworakuje. 3 miesiące temu spadła na nas jednak kolejna zła wiadomość. Biodra Olini są podwichnięte, w tym jedno 50% w zasadzie do operacji, ale wraz z lekarzami postanowiliśmy, że zanim poddamy Oli operacji bioder musimy poddać ją operacji, która zabierze patologiczną spastykę, która powoduje podwichnięcie.

Oliwia Kaczmarek

Jesteśmy w momencie, gdzie sama rehabilitacja już nie wystarczy. Lekarze i fizjoterapeuci są zgodni. Konieczna jest operacja selektywnej rizotomii grzbietowej, operacja, która uwolni Olisię od patologicznego napięcia i da jej swobodę ruchu. To jedyna szansa na chodzenie dla Olisi! W przeciwnym razie czeka ją życie w bólu, spowodowane niszczeniem stawów, kości i mięśni. Dr Park, który będzie operował Olisię jest neurochirurgiem i operatorem z największym doświadczeniem na świecie w tego typu operacjach. 

Oliwia Kaczmarek

Dzięki Waszemu wsparciu przy poprzedniej zbiórce wydawało nam się, że mamy już całość kwoty obejmującej koszty operacji Olisi. Z czasem dowiedzieliśmy się jednak, że zakres operacji u Olisi musiał zostać poszerzony o wydłużenie przykurczonych mięśni łydek i przywodzicieli. Do wszystkiego doszła jeszcze galopująca inflacja, która spowodowała zwiększenie kosztów leczenia, biletów lotniczych i zakwaterowania na miejscu.

Oliwia Kaczmarek

Z powodu ogromnego wzrostu kosztów zarezerwowaliśmy bezpieczny termin operacji 25 czerwca 2023 roku. Dzięki tej zbiórce pragniemy również zapewnić Olisi intensywną rehabilitację przed i pooperacyjną oraz turnusy rehabilitacyjne już w Polsce. Olisia będzie potrzebowała minimum trzy godziny dziennie intensywnej fizjoterapii.

Olisia ma 4 latka, jest naszą najmłodszą córką i jednocześnie pogodną, mądrą zmotywowaną dziewczynką, ale żeby mogła stanąć na nóżki, potrzebuje pilnej operacji i dalszej rehabilitacji! Mamy ogromną nadzieję, że zostaniecie z nami w tej walce i pomożecie nam zebrać do tego czasu potrzebne środki oraz zrealizować nasze największe marzenie - uratowanie sprawności Olisi! Dziękujemy Wam z całego serca za każdy pomocny gest! 

Rodzice i siostry Olisi

Oliwia Kaczmarek

Wesprzyj Oliwkę poprzez licytacje

Zapraszamy również na stronę: Oliwka Niezwykła

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0130021
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki