❗️Bolesna walka Oliwki – ratunkiem operacja za setki tysięcy złotych!

Oliwia Pukas
Zbiórka zakończona

❗️Bolesna walka Oliwki – ratunkiem operacja za setki tysięcy złotych!

Cel zbiórki:

Zakup leków, biletów lotniczych do USA, pobyt

Oliwia Pukas, 13 lat
Lublin, lubelskie
Wrodzony niedorozwój kości udowej prawej nogi, deformacja stawów: biodrowego i kolanowego
Rozpoczęcie: 30 Kwietnia 2021
Zakończenie: 30 Kwietnia 2022

Opis zbiórki

Nie możemy ryzykować utraty tego, co udało się dotychczas osiągnąć, nie możemy narażać Oliwki na to, że znów będzie jej grozić bardzo poważna niepełnosprawność!

Przez lata walczyliśmy o to, by uratować naszą córeczkę przed amputacją. Odwiedziliśmy niezliczoną ilość gabinetów, spędziliśmy tysiące godzin na rehabilitacji, wszystko to po to, by uratować sprawność Oliwki. Dziś boimy się, że to na co pracowaliśmy latami, może jej zostać zabrane, tylko dlatego, że nie mamy wystarczającej sumy pieniędzy...

Oliwia Pukas

Oliwka urodziła się w 2010 roku z wrodzonym niedorozwojem kości udowej prawej nóżki oraz deformacjami stawów: biodrowego i kolanowego. 

Od 2013 roku jest leczona przez najlepszego w swojej dziedzinie ortopedę – doktora Paleya. Dlaczego akruat tam? 11 lat temu nie było możliwości leczenia jej wady w Polsce, Dr Paley uratował jej nogę od amputacji. Oliwka przeszła rekonstrukcję stawów (biodrowego i kolanowego) oraz dwa wydłużania, co pozwoliło jej uzyskać łącznie o 16 cm dłuższą kość. Do tej pory jedna operacja została zrefundowana przez NFZ, za pozostałe zapłaciliśmy dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi...

W tym roku Oliwka była już umówiona na ostatnie, finalne wydłużanie kości udowej, które miało zakończyć jej wieloletnie leczenie w Szpitalu im. Grucy w Otwocku. Operacja miała się odbyć 14 kwietnia. Kilka dni przed datą operacji, po konsultacji z dr. Paleyem, okazało się, że Oliwia wymaga kolejnej rekonstrukcji stawu biodrowego.

Bez tej operacji nie można wykonać kolejnego, ostatniego etapu wydłużania kości udowej, gdyż staw biodrowy jest niestabilny i wymaga korekty operacyjnej, aby była możliwość bezpiecznego wydłużania kości udowej.

Oliwia Pukas

W tym momencie różnica w długości nóżek wynosi 7 centymetrów. Jesteśmy o krok od sprawności Oliwki, a jednocześnie tak daleko od upragnionego celu. Dzieli nas bowiem ogromna kwota, którą musimy zebrać jak najszybciej. Prosimy o pomoc, by udało się uratować to, o co niezmiennie walczymy od ponad 10 lat!

Rodzice Oliwki

–––––––––––––––

Historię Oliwki możesz śledzić na bieżąco na Facebooku ➡️ Pomóż Oliwce spełnić jej marzenie

Zbiórkę możesz również wesprzeć, biorąc udział w licytacjach ➡️ Licytacje na operację Oliwii Pukas

Media o Oliwce:

dziennikwschodni.pl: Bolesna walka Oliwii z Lublina trwa. Szansą kosztowna operacja w USA u znanego ortopedy

_______________

9 listopada 2021: Dzięki wielu akcjom prowadzonym na rzecz Oliwki udało nam się zebrać ponad 150 tys. zł. i o taką kwotę możemy zmniejszyć kwotę zbiórki. 

Obserwuj ważne zbiórki