Aby nasza córeczka mogła w końcu przemówić... Pomagamy Oliwce!

Oliwia Sojka

Aby nasza córeczka mogła w końcu przemówić... Pomagamy Oliwce!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0172429
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja Oliwki

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Oliwia Sojka, 5 lat
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Obustronna wrodzona głuchota czuciowo - nerwowa
Rozpoczęcie: 12 Stycznia 2022
Zakończenie: 20 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Każdy z naszej rodziny marzy o tym, aby porozmawiać z Oliwką... Tak bardzo chcielibyśmy, aby nasza córeczka powiedziała w końcu kilka słów... Zawołała nas "mamo", "tato", wyznała nam, jak się czuje, co lubi... Żebyśmy mogli usłyszeć jej głos. Oliwka ma 4 latka, a wciąż to nie nastąpiło...

Oliwia Sojka

Kiedy nasza córeczka przyszła na świat 28 lutego 2018 roku, byliśmy bardzo szczęśliwi. Niestety, wkrótce po narodzinach Oliwki czekały nas ciężkie chwile... Okazało się, że nasza córeczka jest chora. Nie byliśmy na to gotowi, ale czy można przygotować się na coś takiego? Oliwka ma obustronną, wrodzoną głuchotę czuciowo - nerwową.

Diagnoza była dla nas ogromnym szokiem... Dowiedzieliśmy się, że głuchota córeczki jest uwarunkowana genetycznie. Mieliśmy nadzieję, że dzięki leczeniu stan Oliwki poprawi się, a ona sama zacznie lepiej słyszeć i komunikować. Niestety tak się nie stało... Niedosłuch Oliwki z każdym badaniem się pogarszał. W 2020 roku z umiarkowanego zrobił się znaczny...

Oliwia Sojka

Myśleliśmy, że medycyna jest tak zaawansowana, że głuchota nie jest już żadną przeszkodą... Okazało się, że czeka nas ciężka walka. W lipcu 2021 roku, Oliwka miała operację wszczepienia implantu ślimakowego. Niestety, niewiele pomógł... Córeczka zaczęła słyszeć, ale ciągle nie potrafiła nic powiedzieć.

Operacja wszczepienia drugiego implantu ślimakowego odbyła się 21 września 2022 roku. Córeczka rozumie już mowę, rozumie polecenia. To dobra wiadomość. Niestety jest też zła, Oliwka wciąż mało mówi, jej poziom rozwoju mody jest niski, określany na 1.5-roczne dziecko. W końcu wypowiedziała jednak magiczne słowa - "mama" i "tata".

Oliwia Sojka

Szukamy przyczyn tego stanu i będziemy szukać do skutku. Jak określają różni specjaliści, Oliwka to zagadka... Nikt do tej pory nie jest w stanie udzielić nam odpowiedzi, co jest córeczce. Teraz Oliwka będzie diagnozowana pod względem spektrum autyzmu oraz badany będzie stopień intelektualny, również prywatnie. Od maja również wyszły jej zaburzenia immunologiczne - również to diagnozujemy.

Wszystkie wizyty oraz badania specjalistycznie mamy prywatnie... Na NFZ czekalibyśmy po 2 lata, a trzeba działać jak najszybciej działać. Marzymy o tym, aby porozmawiać z Oliwką, ona w lutym skończy 5 lat... To najwyższy czas. Prosimy - pomóż nam.

*Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0172429
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki