Marzenie o zdrowiu za ogromną cenę! Pomocy!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
14 dni do końca
Wsparło 250 osób
6 231 zł (18,34%)
Brakuje jeszcze 27 740 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
pokrycie kosztów operacji serca

Oliwia Weśniuk, 12 lat

Mełgiew, lubelskie

HLHS - hipoplazja lewego serca

Rozpoczęcie: 22 Lutego 2021
Zakończenie: 22 Maja 2021

Poprzednie zbiórki

11 682 zł (18,01%)
Zabieg cewnikowania serca

288

14.10.2020 - 10.11.2020

Zabieg cewnikowania serca

288

11 682 zł

14.10.2020 - 10.11.2020

Jadąc do kliniki czuliśmy mnóstwo emocji. Z jednej strony wdzięczność za to, że dzięki pomocy innych, mogliśmy zapewnić małemu sercu bezpieczeństwo. Z drugiej strach, bo takie zabiegi zawsze wiążą się z ryzykiem. Wiedzieliśmy jednak, że oddajemy nasze dziecko pod opiekę najlepszych specjalistów. Trudno opisać, co się dzieje w takich chwilach.

Wszystko było przygotowane na nasz przyjazd, zgodnie ze ustaleniami opracowanymi jeszcze przed przybyciem do kliniki. Zabieg przebiegł zgodnie z planem, ale spadające wyniki powodowały strach, który towarzyszył nam jeszcze przez kilka kolejnych dni. Całe lata życia w cieniu skomplikowanej wady serca nauczyły nas zachowywania czujności niemalże przez całą dobę.
Choć początkowo mieliśmy nadzieję, że to tylko jeden z etapów, który doprowadzi nas do szybkiej poprawy, niestety byliśmy w błędzie - wyniki wciąż były alarmujące, a Oliwia walczyła. Jej wola życia rośnie z każdym dniem, a przeciwności jak się wydaje nauczyły ją, że warto starać się mimo wszystko.

Oliwia Weśniuk

Niestety okazało się, że koszty związane z leczeniem Oliwki w klinice, znacznie przekroczyły otrzymany przed zabiegiem kosztorys. Stan Oliwki był poważniejszy, niż przewidywano. Lekarze musieli walczyć o jej życie, a nasz pobyt w klinice się wydłużył. Przez to szacunki okazały się niewłaściwe, a my jesteśmy zobowiązani uregulować różnicę jak najszybciej, zanim klinika zacznie naliczać odsetki.

Nasze życie jest obecnie podporządkowane chorobie Oliwki, a bieżące wydatki związane z licznymi badaniami, wizytami kontrolnymi oraz leczeniem bardzo drogimi, nierefundowanymi lekami spowodowały, że musimy prosić o twoją pomoc i wsparcie w zdobyciu środków na opłacenie rachunku wobec niemieckiej kliniki. Niestety, choroby serc są nieprzewidywalne - wciąż nie mamy pewności, czy nagle nie będzie konieczna zmiana leczenia, czy kolejny kosztowny zabieg - musimy być gotowi na wszystko.

Oliwia Weśniuk

Twój najmniejszy gest jest dla nas bardzo ważny.

Nie spodziewaliśmy się takiej sytuacji - po raz kolejny życie pokazało nam, że są takie rzeczy, których nie da się przewidzieć, ani na nie przygotować. Jednocześnie takie właśnie chwile, pokazują nam, jak dużo naprawdę wspaniałych ludzi jest z nami i to dzięki nim nasza córeczka może nadal cieszyć się życiem! Już nie raz przekonaliśmy się, że możemy na Ciebie liczyć. Dlatego jeszcze raz prosimy o twoje wsparcie.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
14 dni do końca
Wsparło 250 osób
6 231 zł (18,34%)
Brakuje jeszcze 27 740 zł
Wesprzyj Wesprzyj