Oliwia znów staje do walki o życie. Pomóż ratować serce, które tak bardzo chce bić!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
14 dni do końca
Wsparły 244 osoby
10 409,77 zł (16,04%)
Brakuje jeszcze 54 452,23 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zabieg cewnikowania serca

Oliwia Weśniuk, 11 lat

Mełgiew, lubelskie

HLHS - hipoplazja lewego serca

Rozpoczęcie: 14 Października 2020
Zakończenie: 15 Listopada 2020

Twardzielka i wojowniczka. Nasza córeczka - Oliwia. Ma już 11 lat, chociaż nikt nie dawał jej szans na przeżycie, chociażby roku. Tę walkę na nowo zaczynamy każdego dnia, a jednak wciąż towarzyszy nam strach. Boimy się, bo choroba pokazała, że niczego nie możemy być pewni...

Ta wiadomość została nam przekazana dosłownie na chwilę przed porodem… Ostatnie badanie USG zburzyło wszelkie wizje przyszłości, odebrało marzenia i sprawiło, że w naszych sercach na dobre zagościł strach… Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, co nas czeka, ale każda z wizji brzmiała gorzej od poprzedniej. Nasz świat runął w ciągu krótkiej chwili.

Pozostał nam właściwie tylko krótki moment na zebranie sił i przygotowanie się do nowej rzeczywistości… Dziecięcy pokoik zastąpiony przez szpitalne łóżko, czułe ramiona rodziców zastąpione przez specjalistyczną aparaturę nadzorującą funkcje życiowe. Strach i stres towarzyszyły nam właściwie od pierwszych minut jej życia. 

Oliwia Weśniuk

Najgorsza w tej sytuacja była niepewność. Każdy dzień mógł przynieść największą radość, ale też ogromny smutek i kolejne komplikacje… Trudno zliczyć, ile razy Oliwia była poddawana operacjom, przeszła 6 cewnikowań, borykała się z kolejnymi komplikacjami… Wiele razy jej stan był zagadką nawet dla specjalistów, a oddział intensywnej terapii na długi czas stawał się jej domem. 

Dla naszej, 11-letniej córeczki walka wpisana jest w codzienność. Niestety, waleczne serce wciąż nie jest wystarczająco silne. Mimo skomplikowanych operacji, regularnej opieki specjalistów znów widzimy, że z Oliwką dzieje się coś złego. Brak jej sił, najmniejszy wysiłek sprawia jej ogromny problem, a usta już po kilku minutach robią się sine. Mamy wrażenie, że stan pogarsza się każdego dnia bardziej… Tym bardziej martwi nas to, że nie możemy sprawdzić, co się dzieje w organizmie naszej wojowniczki! Oliwia jest trudnym przypadkiem, historia pokazała nam, że nawet jeśli lekarze zadbają o każdy najmniejszy szczegół, wyników i reakcji nie da się do końca przewidzieć…

Oliwia Weśniuk

Nauczeni doświadczeniem, wiemy, że by dowiedzieć się, czy Oliwii znów coś zagraża, musi zostać przeprowadzony zabieg cewnikowania. Zdecydowaliśmy się na  cewnikowanie przeprowadzone pod okiem wybitnego kardiochirurga Juxa w klinice w Giessen, który jest naszym jedynym ratunkiem w tej sytuacji. Musimy zaufać tym, którzy najszybciej będą w stanie zareagować na stwierdzone zmiany lub ewentualne niebezpieczeństwo.

Już dawno postanowiliśmy, że dla serca naszej córki będziemy gotowi na wszystko, każde poświęcenie. Teraz jednak musimy zmierzyć się z czymś, co przez wiele lat było wielkim problemem: bezradność. Tym razem jesteśmy bezsilni nie tylko wobec postępującej choroby, ale też wobec kosztów, które musimy pokryć, by zapewnić córeczce najlepszą opiekę. Potrzebujemy wsparcia! Tysięcy pomocnych dłoni, które przeprowadzą naszą wojowniczkę przez kolejną batalię. Musimy wiedzieć, co się dzieje. Musimy mieć pewność, że nic jej nie grozi, a w razie zagrożenia, reagować natychmiast.

To nie jest czas na złożenie broni. To nie jest czas na poddawanie się. Czeka nas kolejne starcie i jesteśmy gotowi. Tej wojny nie wygramy sami… Dołączysz do naszej armii i pomożesz nam ratować serce Oliwki?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
14 dni do końca
Wsparły 244 osoby
10 409,77 zł (16,04%)
Brakuje jeszcze 54 452,23 zł
Wesprzyj Wesprzyj