Dzieciństwo w cieniu nieustannej walki... Pomagamy Oliwierowi!

Oliwierek Staręga- Zdun

Dzieciństwo w cieniu nieustannej walki... Pomagamy Oliwierowi!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0251496
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja, sprzęt, samochód przystosowany do osoby niepełnosprawne

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Oliwierek Staręga- Zdun, 9 lat
Wołyńce Kolonia, mazowieckie
Wodogłowie, wrodzona wada pnia mózgu, padaczka,
Rozpoczęcie: 31 Stycznia 2023
Zakończenie: 5 Maja 2024

Opis zbiórki

Życie bywa brutalne. Oliwier ma dopiero 8 lat... To wiek, w którym powinien cieszyć się radosnym dzieciństwem i jak najlepiej rozwijać, tymczasem jego codzienność polega na nieustannych zmaganiach w walce o zdrowie i sprawność...

Syn urodził się jako wcześniak ze skrajnym wodogłowiem, uszkodzonym pniem mózgu, bez przegrody między półkulami. Tuż po przyjściu na świat musiał przejść trzy skomplikowane operacje w obrębie mózgu m.in. wszczepienia zastawki komorowo-otrzewnowej. Tak bardzo bałam się o syna! Lekarze mówili, że są niewielkie szanse na to, że Oliwier przeżyje. Mimo to synek dzielnie walczył o każdy oddech. Udało mu się pokonać najtrudniejszy moment... Wygrał tę koszmarną walkę i jest z nami! 

To jednak nie był koniec przeszkód i przeciwności. Już w kolejnych miesiącach u Oliwiera pojawiły się silne ataki padaczki i zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. To przełożyło się na znaczne opóźnienie w rozwoju. Oliwier nie jest w stanie samodzielnie wykonać podstawowych czynności. Nie mówi, nie siada, nie przekręca się na bok. Jest dzieckiem leżącym, które wymaga stałej opieki i intensywnej rehabilitacji zapobiegającej przykurczom mięśni. 

Oliwier Staręga-Zdun

Wierzę, że któregoś dnia synek wstanie na nogi lub samodzielnie usiądzie, że będzie miał szansę zawalczyć o swój rozwój i jak największą sprawność. Oliwier potrzebuje specjalistycznego sprzętu zarówno do rehabilitacji jak i do codziennego funkcjonowania Jest to m.in. pionizator, wózki specjalistyczne, sprzęt medyczny. Potrzebuje również częstych wizyt lekarskich i kontrolnych w różnych placówkach medycznych m.in. W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Ze względu na to że Oliwierek nie siedzi, nie utrzymuje równowagi ani w żaden sposób się nie podpiera, umieszczanie go w foteliku samochodowym jest bardzo utrudnione. Jedynym rozwiązaniem jest przewożenie go na wózku, a do tego potrzebny jest samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Jest to jednak ogromny wydatek, bo dofinansowanie pokrywa jedynie część kosztów. 

Koszty rehabilitacji oraz leki, których Oliwierek potrzebuje na stałe, pochłaniają większą część naszego budżetu, dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie. Wierzę, że dzięki Państwa pomocy mój uśmiechnięty wojownik będzie miał szansę na łatwiejsze życie i dalszy rozwój. 

Dziękuję w imieniu swoim i Oliwierka!

Aldona, mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0251496
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki