Onko Liga

Fundacja Spełnionych Marzeń
organizator skarbonki

Katarzyna Sobczak

Katarzyna Sobczak

Katarzyna Sobczak

                                        ONKO LIGA 2019

Największe Mistrzostwa Piłki Nożnej dla dzieci z chorobami onkologicznymi!

19 – 21 LIPCA

Warszawa, AWF – Marymoncka 34

Czy sport może coś odmienić ?

Czy kiedy uświadomimy dzieciom, że mają wpływ na swoje życie, to będą silniejsze?

I czy jeden gol może zmienić całe życie?

Takie oraz inne pytania zadaliśmy sobie jako przedstawiciele Fundacji Spełnionych Marzeń, kiedy powstawał pomysł na  pierwsze na świecie mistrzostwa w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży po zakończonym leczeniu onkologicznym  pn. "Onko Liga".  Nie tylko zadaliśmy  sobie te pytania, ale i poszukaliśmy na nie odpowiedzi.

Mecze piłki nożnej, w których bierze udział polska reprezentacja przyciągają przed telewizory aż 11 milionów ludzi. W tej ogromnej ilości osób są również nasi podopieczni, którzy przebywając na oddziale i walcząc o życie, marzą by kiedyś strzelić gola w decydującym momencie. To nadzieja dla wielu podopiecznych Fundacji na powrót do aktywności. To szansa na odzyskanie poczucia, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.  

Onko Liga Dzieci i Młodzieży 2019 odbędzie się w tym roku w dniach: 19 – 21 lipca na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (ul. Marymoncka 34). Udział w wydarzeniu mogą zgłaszać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki dołączając do drużyn z 15 ośrodków onkologicznych w całej Polsce: (Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Warszawa, Poznań, Łódź, Kielce, Lublin, Kraków, Katowice, Wrocław).

Udział w wydarzeniu zadeklarowały także organizacje z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Turcji, Słowacji, Czech i Chorwacji, co stanowi mocną międzynarodową bazę do rozgrywek oraz zapewni prawdziwe sportowe emocje.

Organizując "Onko Lige" podążamy za potrzebami dzieci, budując w nich zdrowe nawyki w codzienności.

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 70 000 ZŁ