Onko-Olimpiada | Pomóż nam w organizacji zawodów sportowych dla dziec...

Fundacja Spełnionych Marzeń
organizator skarbonki

Marta Sajdak

Dlaczego to robimy?

Robimy to, aby wesprzeć organizację Onko-Olimpiady – imprezy sportowej, w której spróbować swoich sił mogą dzieci, które wygrały z chorobą nowotworową lub są w trakcie jej leczenia.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 23–26 sierpnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Dlaczego to ważne? Dlaczego warto się włączyć?

Zazwyczaj nie myślimy o tym, że proces kuracji nie kończy się w momencie wyjścia ze szpitala. Dopiero tutaj zaczyna się najtrudniejszy czas dla wielu osób po chorobie – powrót do szkoły i rówieśników, ale przede wszystkim włączenie się do życia, często nawet po kilkuletniej przerwie. 

Wspierając Onko-Olimpiadę pomagasz dzieciakom w pierwszym kroku włączania się do normalnego funkcjonowania. Dołączając do zbiórki przyczyniasz się do tego, aby wydarzenie było zorganizowane na wysokim poziomie i bezpiecznie – tak, aby uczestnicy mogli bez przeszkód rywalizować i bawić się.


Co chcemy dzięki temu osiągnąć?

Onko-Olimpiada to wydarzenie, które trwa przez 4 dni, a bierze w nim udział ok. 270 dzieciaków oraz ich opiekunowie – razem to ok. 400 osób! Organizatorzy igrzysk zapewniają każdemu uczestnikowi pełne wyżywienie – oznacza to, że sam koszt posiłków wynosi ok. 100 tys. złotych. Cały fundusz ze zbiórki zostanie przeznaczony właśnie na ten cel. Całkowity koszt organizacji wydarzenia to ok. 400 tys. złotych, co oznacza, że zbiórka pokryje ¼ wszystkich kosztów.

Marta Sajdak


Jak możesz się włączyć?

Chcesz wesprzeć akcję? Możesz włączyć się na 4 sposoby!

1) Wpłacam dowolną kwotę na rzecz wsparcia organizacji Onko-Olimpiady

2) Dzielę się informacją ze znajomymi

3) #PingPongChallenge

Lubsz grać w ping ponga? Rozumiemy to! Dlatego zapraszamy Cię do #PingPongChallenge – wyzwania, w którym wpłacasz na rzecz zorganizowania Onko-Olimpiady tyle pieniędzy, ile razy odbijesz piłeczkę pingpongową. 

Na końcu nagrania wskaż osobę, którą zapraszasz do wzięcia udziału w wyzwaniu. Nagranie swoich zmagań udostępnij w sieci: dzięki temu jeszcze więcej osób dowie się o naszej wspólnej akcji.

Więcej o wyzwaniu: Ping-Pong Challenge


4) Chcę być wolontariuszką/wolontariuszem

Wszystkich, którzy chcą czynnie wesprzeć akcję, zapraszamy do czynnego wsparcia akcji. Włącz się w organizację wydarzenia! 

5) Kupuję jedną z nagród specjalnych

Przejażdżka skuterem z Conrado Moreno, ciacho z Ciachorowskim, a może drifting z Karoliną Pilarczyk? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy -> https://onkoolimpiada.pl/.Kto jest organizatorem?

Organizatorem jest Fundacja Spełnionych Marzeń, która od 15 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży chorej na nowotwory. Cel Fundacji to zmiana atmosfery panującej na oddziałach dziecięcej onkologii – chcemy wprowadzić do nich nieco uśmiechu i radości, które są niezwykle istotnymi elementami w procesie leczenia choroby. 

Dla małych pacjentów szpital na długie miesiące zamienia się w dom, muszą uporać się nie tylko z inwazyjnym leczeniem, ale także oderwaniem od rzeczywistości i bezpiecznej codzienności, do której przywykli. Rodzicom chorych dzieci bez przerwy towarzyszy bezgraniczny lęk o dziecko.

Naszym celem jest towarzyszenie małym pacjentom i ich rodzinom od momentu diagnozy, przez cały proces leczenia, aż do jego zakończenia – by z sukcesem pomóc im powrócić do codziennej rzeczywistości.

Marta Sajdak


Dlaczego warto wesprzeć tę akcję?

Onko-Olimpiada to jedyne wydarzenie w Polsce wykorzystujące rywalizację sportową, aby pomóc dzieciakom po leczeniu onkologicznym w powrocie do normalnego funkcjonowania. Daje im szansę powrotu do normalności, w której dzieci rywalizują ze sobą, wspierają się i wspólnie uczestniczą w sportowych rozgrywkach. 

Nie od dziś wiadomo, że sport wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale także na psychikę i sposób myślenia. Skupienie na obu tych czynnikach jest niezwykle ważne w procesie leczenia. 

Hej! Na zakończenie pamiętaj, że chociaż choroby nowotworowe to nie są żarty, my działamy po to, aby pomóc wyleczonym dzieciakom powrócić do normalnego życia. W związku z tym chcemy, by nasze nagrania niosły pozytywny przekaz: pokazywały dzieciakom, które przebyły chorobę, że jesteśmy z nimi, wspieramy ich imprezę – Onko-Olimpiadę – i pomagamy w ponownym starcie. To jak, wchodzisz w to? #PingPongChallenge #onkoolimpiada

Więcej informacji o akcji znajdziesz tutaj: Onko-Olimpiada

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Powodzenia ?
300 zł

Anonimowy Pomagacz

57 zł

Anonimowy Pomagacz

500 zł

Kava

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
4%
4 858,36 zł Wsparło 86 osób CEL: 100 000 ZŁ