W rączkach Asi nie ma kości❗️Czy zdążymy z ratunkiem?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 7 101 osób
251 637 zł (50,69%)
Brakuje jeszcze 244 740 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0084939 Asia
Zbiórka na cel
dwie operacje rączek Asi w Paley European Institute (II etap)

Asia Czajkowska, 3 latka

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

brak kości promieniowych i kciuków w obu rączkach

Rozpoczęcie: 11 Września 2020
Zakończenie: 3 Czerwca 2021

Poprzednie zbiórki

466 786 zł (102,85%)
Operacja rączek w Paley European Institute

7 621

08.10.2019 - 09.03.2020

Operacja rączek w Paley European Institute

7 621

466 786 zł

08.10.2019 - 09.03.2020

12 Lutego 2021, 09:30
UWAGA❗️Ważna zmiana w leczeniu Asi, przeczytaj koniecznie!

Kochany wujku, droga ciociu naszej Asieńki!

Dostaliśmy ogromnie ważne informacje odnośnie dalsze leczenia naszej córeczki… Leczenie Asi będzie podzielone na 2 operacje, żeby uniknąć unieruchomienia obu rączek naraz. 

Jesteśmy po konsultacji z doktorem Paleyem! Ocenił stan rączek Asi i to on właśnie rozdzielił najbliższą operację na dwie. Dlaczego? Operowanie obu rączek naraz może spowodować cofnięcie efektów rehabilitacji. A tak jedna rączka będzie unieruchomiona, a druga będzie dalej pracować i wzmocni się przed „swoją” operacją. W takim wariancie koszty niestety wzrosną, bo będziemy musieli zostać dłużej w szpitalu.

Asia Czajkowska

Codziennie razem z Asią walczymy o lepsze jutro dla niej… Po rehabilitacji w Paley European Institute widać postępy. Asia jest silniejsza, coraz lepiej zgina łokcie. Wciąż jednak problemem jest brak kciuków… To kluczowa przeszkoda w osiągnięciu przez Asię jak najlepszej sprawności i samodzielności.

Możliwe terminy operacji to maj lub sierpień, może wrzesień… Musimy więc przemyśleć, który termin będzie dla Asi lepszy oraz rozważyć, czy uda nam się zebrać potrzebną kwotę już na maj. Wiemy, że to nie zależy tylko od nas… W tym miejscu chcielibyśmy więc podziękować Ci za to, że wspierasz Asię, że jesteś z nami. Dziękujemy Ci za Twoje życzliwe serce i za wsparcie.

Asia niedawno obchodziła swoje trzecie urodziny. Tyle już za nią, a jeszcze więcej przed nią... Dziękujemy Ci za wszystko i prosimy, bądź dalej z nami i naszą córeczką. Operacja Asi coraz bliżej…

Walczymy o przyszłość Asi, która urodziła się z bardzo ciężką wadą! Aby odmienić los naszej córeczki, potrzeba czterysta tysięcy złotych! Operacja to jedyna szansa, by uratować  Asieńkę przed kalectwem. Ściga nas czas - doktor powiedział, że może operować już w listopadzie! Mamy mało czasu, dlatego prosimy Was o pomoc, o ratunek!

Walczymy o to, by Asia miała rączki, które chwytają. Takie, którymi będzie mogła tulić misie, ubrać się, pisać, uczesać… Robić to, co każdy zdrowy człowiek. Bez operacji Asia nigdy nie będzie samodzielna, zawsze skazana na drugiego człowieka i jego pomoc!

Asia Czajkowska

Nikt nie wiedział, że Asia urodzi się chora – ani ja, ani lekarze. Żadne z badań w trakcie ciąży nie wykazało żadnych nieprawidłowości. „Czy jej rączki mogą się jeszcze wyprostować”? To były moje pierwsze słowa, kiedy zobaczyłam Asię zaraz po narodzinach. Jej rączki były dużo krótsze niż u innych dzieci. Wygięte dłonie jakby wyrastały z łokci i były w nich tylko 4 paluszki… Szok, zaskoczenie… Ale i nadzieja. Łudziłam się, że to tylko chwilowe…

Lekarze zabrali Asię, zbadali ją, później zrobili jej RTG i USG. Byli zaskoczeni tak jak ja. Okazało się, że Asia urodziła się bez kości promieniowych i kciuków. Jej dłonie były wygięte w stronę twarzy. Wyglądało to tak, jakby jej rączka kończyła się na łokciu, a z niego wyrastała dłoń. 

Asia Czajkowska

Na porodówce byłam spokojna, ale potem leżąc na neonatologii, miałam moment załamania… Potrzebowałam czasu, żeby oswoić się z sytuacją. Bałam się, co będzie z Asią, jaka przyszłość ją czeka? Nie zamierzałam jednak rozpaczać, wiedziałam jedno – zrobię wszystko, żeby pomóc Asi i sprawić, by żyła normalnie. Nie spodziewałam się tego wszystkiego, co wiąże się z byciem rodzicem niepełnosprawnego dziecka. Godzin bolesnej rehabilitacji, chwil zwątpienia, łez, jeżdżenia po całej Polsce w poszukiwaniu lekarzy, szukania ratunku, proszenia o pomoc, zbiórek pieniędzy, by ten ratunek nadszedł.

Przypadek Asi konsultowaliśmy w Poznaniu, Gdańsku i Hamburgu, ale nikt nie dawał nam szans na powodzenie operacji… Niektórzy nie chcieli w ogóle się jej podjąć! Na szczęście Asia trafiła do jednego z najlepszych lekarzy na świecie… Dr Dror Paley to chirurg ortopeda światowej sławy, zajmujący się najtrudniejszymi przypadkami wad rączek i nóżek. Do niedawna operował tylko w USA, od pewnego czasu przyjeżdża jednak na operacje do Polski. Dr Paley jako jedyny przywrócił mi wiarę, że Asieńka będzie miała ręce jak każdy z nas.

Asia Czajkowska

Zaczęliśmy zbiórkę pieniędzy, pełni lęku, ale i nadziei… I udało się – los naszej córeczki poruszył tysiące ludzi o wspaniałych sercach. To dzięki Wam i Waszej hojności Asia ma za sobą pierwszą operację. Doktor wyprostował jej rączki i ustawił łokcie tak, żeby Asia mogła je zginać. Na razie córeczka ma rączki w gipsie. Wiemy, że to krok w dobrą stronę – w stronę upragnionej sprawności.

Asia dochodzi do siebie, a my cieszymy się, że znów jesteśmy w domu, wszyscy razem… Wiemy jednak, że to nie koniec walki, ale początek. Lekarze mówią, że możliwe jest wykonanie kolejnej operacji już za 10-11 tygodni, zaraz po zdjęciu opatrunków. Tym razem konieczne będzie przełożenie paluszków – paluszek wskazujący zostanie przełożony tak, by pełnił rolę kciuka. To jedyna droga do tego, by rączki Asi były funkcjonalne, a ona sama mogła chwytać!

Asia Czajkowska

Spodziewana kwota na kosztorysie to około 500 tysięcy złotych. Wiem, że to najdroższa operacja wykonywana przez doktora, bo jest też najtrudniejsza, najdłuższa i najbardziej skomplikowana. Kwota jest tak ogromna, bo chodzi o obie ręce - żadna nie ma chwytu, bo żadna nie ma kciuka… Nie łudzę się, że uda nam się ją zebrać w 10 tygodni, ale jeżeli nie zaczniemy jak najszybciej, to nie będziemy mieć nawet szansy. 

Z całego serca proszę o Waszą pomoc, bo bez niej Asia nie ma szans na leczenie. Chcę tylko, żeby miała dobre, szczęśliwe życie… Żeby miała szansę na to, co ma każde inne dziecko – zdrowe. Proszę, pomóżcie nam sprawić, by tak się stało… Czeka nas trudny czas, ale wierzymy, że dzięki Wam uda się po kolejny raz pomóc naszej Asi.

Mama Asi - Agata

Asia Czajkowska

Licytacje dla Asi

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 7 101 osób
251 637 zł (50,69%)
Brakuje jeszcze 244 740 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0084939 Asia