Ratujemy rączkę Bruna, ratujemy przyszłość - pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 569 osób
30 707,69 zł (36,66%)
Brakuje jeszcze 53 045,31 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0119636 Bruno
Zbiórka na cel
Operacja rekonstrukcji palca wskazującego lewej dłoni w Paley European Institute

Bruno Kmieć-Kocoń, 4 latka

Chocianów, dolnośląskie

Zespół wad wrodzonych dłoni i stóp, wodogłowie, agenezja ciała modzelowatego

Rozpoczęcie: 4 Marca 2021
Zakończenie: 3 Czerwca 2021

Bruno urodził się 26 października 2016 r. Czas ciąży wspominam jako beztroskie oczekiwanie na malutką istotę. Już w 13 tygodniu dowiedziałam się, że będę miała syna, moje oczko w głowie. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, z jaką wadą przyjdzie się mierzyć mojemu dziecku... Dziś szansą dla Bruna jest operacja w Paley Institute w Warszawie. Niestety, jest bardzo droga, dlatego prosimy o pomoc. 

Na trzecim badaniu prenatalnym lekarka zwróciła uwagę na poszerzenie komór mózgowych. W ekspresowym tempie dostałam skierowanie do specjalistycznego szpitala, bez jakichkolwiek wyjaśnień na temat co może być mojemu dziecku. Na konsultację w totalnym amoku czekałam ponad tydzień. W ósmym miesiącu ciąży usłyszałam wyrok: dziecko niepełnosprawne - nieprawidłowo wykształcone dłonie i stopy. Pękło mi serce. Zawiodłam najważniejszą dla mnie, najbardziej bezbronną, zależną ode mnie istotę... 

Potem poród, pierwsze przytulenie... I pewność, że razem damy radę walczyć.

Bruno Kmieć-Kocoń

Pierwszy rok to pierwsza operacja, walka z ostrym atopowym zapaleniem skóry, rehabilitacje i niekończące się konsultacje. W kolejnych dwóch latach liczba operacji wzrosła łącznie do pięciu. W roku 2020 powiedziałam sobie: Stop, zaczynam cieszyć się macierzyństwem. Nie chcę być rehabilitantką, asystentką neurologów, ortopedów chirurgów, alergologów, pedagogiem czy psychologiem. Chcę być matką!

Bruno ma obecnie ponad 4 lata i zaczyna dostrzegać odmienność budowy swoich dłoni i stóp, a dłoni i stóp innych dzieci czy dorosłych w jego otoczeniu. Nie odpowiada mu odmienność. Dlatego w lutym 2021 r. udaliśmy się na konsultację do dra Paley'a i dostaliśmy w końcu zapewnienie na poprawę funkcjonalności lewej dłoni. Pierwsza operacja będzie polegała na prostowaniu palca wskazującego, aby dać dłoni chwyt szczypcowy. Kolejne operacje to korekta i wydłużanie kciuka. Na prawą rączkę z kolei będzie potrzebna proteza, ale to już dalsza perspektywa.

Bruno Kmieć-Kocoń

Tylko z Waszą pomocą uda się nam zrobić ten pierwszy krok ku lepszej przyszłości Bruna! Każda złotówka i udostępnianie naszego apelu przybliża nas do osiągnięcia celu - podarowanie Brunowi pewności siebie i przez to bycia lepszym człowiekiem.

Kinga, mama Bruna

➡️ Licytacje dla Bruna

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 569 osób
30 707,69 zł (36,66%)
Brakuje jeszcze 53 045,31 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0119636 Bruno