To nie koniec walki❗️Ratujemy nóżki Lenki❗️

Lena Stępień

To nie koniec walki❗️Ratujemy nóżki Lenki❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0056788
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Kolejny etap operacji w Paley European Institute

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Lena Stępień, 8 lat
Gdynia, pomorskie
CFD - wrodzony niedorozwój kości udowej, wrodzone zwichnięcie biodra lewego IV stopnia, dysplazja stawu biodrowego lewego
Rozpoczęcie: 31 Sierpnia 2023
Zakończenie: 1 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Piąta operacja zakończona sukcesem za nami! To już druga udana operacja w Paley European Institute!

Nasza historia:

Po trzech pierwszych, nieudanych zabiegach odarto nas ze złudzeń na szansę sprawności dla naszego dziecka. Co więcej, zamiast poprawy, jej stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Do dzisiaj trudno się nam pogodzić z tym, co spotkało Lenkę, bo wiemy, że tak być nie musiało... Nie mamy jednak czasu rozpamiętywać przeszłości, gdyż każdy kolejny dzień, miesiąc i rok życia Leny stanowi nieustanną walkę o jej sprawność.

Lena Stępień

Po pierwszej operacji rekonstrukcji stawu biodrowego w Paley European Institute, która miała miejsce kilka lat temu, u Leny pojawił się problem z kątem zgięcia stawu.

Choć brzmi to niepozornie, to dla Leny oznacza brak samodzielności. Tylko 30 stopni zgięcia w stawie biodrowym zamiast prawidłowych 130 oznacza bardzo dużą dysfunkcję stawu. Prozaiczne czynności takie jak ubranie skarpetki, zawiązanie sznurowadła czy założenie niektórych ubrań jest po prostu poza jej zasięgiem.

Lena Stępień

Dlaczego tak się stało? U Leny, na etapie pooperacyjnym, pojawiła się jedna ze stosunkowo częstych komplikacji – w obrębie stawu w operowanym obszarze doszło do nadmiernego wzrostu tkanki, która na dalszym etapie skostniała. 

Niestety, stało się to w miejscu, które ma bezpośredni wpływ na ruchomość stawu. Mamy jednak teraz szansę to skorygować, aby docelowe wydłużanie nogi przyniosło prawidłowe efekty. 

Czy samodzielność jest ważna dla blisko 9-letniego dziecka? Czy wpływa na jego poczucie własnej wartości, komfort psychiczny, relacje z rówieśnikami? – naturalnie, TAK! To dla niej bardzo ważne, by mogła bawić się i biegać tak jak inne dzieci.

Lena Stępień

Ta szansa oznacza dla Leny bardzo poważny zabieg operacyjny związany z chirurgicznym zwichnięciem stawu biodrowego i wykonaniem osteotomii. Po operacji będzie konieczna również codzienna, specjalistyczna rehabilitacja w Warszawie przez okres 6. tygodni. 

Znamy już kosztorys najbliższej operacji – blisko 50 000 złotych. Choć nieustannie staramy się pokryć z własnych środków jak najwięcej wydatków związanych z leczeniem Leny, tak nie jesteśmy w stanie pokryć kosztu operacji.

To dzięki Wam zrobiliśmy już tak wiele i jesteśmy tak blisko celu. Dzielą nas od niego dwie operacje i  około półtora roku. Prosimy, błagamy o Waszą pomoc. Wierzymy, że wspólnie damy radę i nie zaprzepaścimy dotychczasowego procesu leczenia!

Rodzice

Lena Stępień

➡️ Facebook: Ratujemy nóżki Lenki

➡️ Licytacje: Licytacje dla Leny Stępień - ratujemy nóżki Lenki!

Lena Stępień

Zobacz materiał o Lence w TVP Gdańsk:

Lena Stępień

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0056788
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki