Stowarzyszenie Jedna Chwila

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Murowana Goślina, wielkopolskie

Stowarzyszenie „Jedna Chwila” zostało powołane 30.01.2015 i od tego czasu konsekwentnie realizuje swoje cele statutowe, w tym te, związane z upowszechnianiem sportu osób niepełnosprawnych, jak: działania na rzecz osób z niepełnosprawnością, propagowanie idei integracji, równości i wolności, działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia, promowanie, wspomaganie i aktywizacja osób z niepełnosprawnością, promowanie i rozwój aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych, działalność na rzecz ozwoju kultury.


Od początku prowadzenia działalności, stowarzyszenie  zorganizowało Pierwszy obóz sportowy w 2016 r. dla 15 osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich i trzy obozy w 2017 r., w tym dwa w ramach zadania MSiT, dwa obozy w 2018 r. w ramach zadania z MSiT, w każdym po 30 zawodników i jeden dofinansowany przez sponsora, firmę Adidas dla 20 uczestników. Pozyskaliśmy również środki z MSiT na zakup sprzętu sportowego do prowadzenia zajęć. Zorganizowaliśmy dwie edycje sportowej imprezy integracyjnej mającej na celu edukację na temat niepełnosprawności, 


 
 I Festiwal Integracyjny Jedna Chwila w 2015 r. dla 1000 osób i II Festiwal Integracyjny Jedna Chwila w 2016 r. dla 2000 osób, w tym 190 osób niepełnosprawnych z całej Polski. W 2018 r. Zorganizowaliśmy Bieg integracyjny integRUN w ramach realizacji zadania z MSiT, w biegu wzięło udział 500 osób w tym 110 osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, bieg był dostępny dla każdego chętnego uczestnika, począwszy od dzieci niepełnosprawnych, skończywszy na sportowcach olimpijskich i paraolimpijskich, lista startowa została zapełniona w dwa tygodnie, w 2019 roku odbyła się druga edycja biegu integRUN lista startowa również  została zamknięta na poziomie 500 osób. Ponadto, prowadzimy całoroczne cykliczne zajęcia crossfit 2 razy w tygodniu współfinansowane przez różnych sponsorów i program z MSiT. Prowadzimy też różne działania w sferze promocji sportu osób niepełnosprawnych.


 Równolegle do wydarzeń sportowych prowadzimy działania związane z edukacją społeczną, gdzie jako główny cel obraliśmy sobie placówki oświaty. 
Wiemy, jak ogromny wpływ na życie osób z niepełnosprawnościami będzie miała młodzież, po wybraniu sobie kierunków zawodowych takich jak: lekarz, nauczyciel, urzędnik państwowy, architekt czy nawet rzemieślnik. Od pracy tych ludzi zależna będzie zawsze jakość naszego życia, bo to Oni będą nas leczyć, uczyć koleżanki i kolegów naszych dzieci, budować drogi i mosty, na które my również chcemy moc wejść. 
Każdego dnia pracujemy na to, by zmienić nasz wizerunek i pokazać osoby z niepełnosprawnościami z pozytywnej strony. Chcemy mieć wpływ na świadomość społeczna, dlatego głośno mówimy o tym jak wielu z nas znalazło się w sytuacji niepełnosprawności z powodów błędu człowieka, do którego można było nie dopuścić dzięki zwiększonej świadomości.


W 2017,2018 i 2019 roku Założyciel stowarzyszenia Krzysztof Stern brał udział w programach telewizyjnych DDTVN (telewizja TVN), Superludzie trzy odcinki (telewizja Polsat), oraz „Sekundy, które zmieniły moje życie” TVP1. Podczas programów często stawiany jest priorytet zmiany wizerunku i edukacji społecznej na temat niepełnosprawności.
Osoby współpracujące ze Stowarzyszeniem Jedna Chwila osiągają sukcesy sportowe w różnych dyscyplinach od sportów wyczynowych po konkurencje w sporcie powszechnym i ekstremalnym. 
Podczas Gali Integracji „Człowiek Bez Barier” pod patronatem Pani Prezydent Agaty Kornhauser-Dudy, 
w 2019 roku Krzysztof Stern został wyróżniony statuetką człowieka bez Barier za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Od początku wojny na Ukrainie wspieramy osoby z niepełnosprawnościami, zarówno te, które uciekły przed wojną do Polski jak i te, które zostały w Ukrainie.
 Dostarczamy zaopatrzenie ortopedyczne (kule, wózki inwalidzkie chodziki) oraz higieniczne (pieluchy wkładki) i urologiczne (cewniki, worki na mocz). Podjęliśmy w tym zakresie współpracę z kilkoma innymi organizacjami pozarządowymi wspierającymi osoby z niepełnosprawnościami Stowarzyszenie Creo, Fundacja Kulawa Warszawa, Fundacja Balian Sport, Fundacja Far Oddział wielkopolski, Fundacja Podaj Dalej,Fundacja Aktywni bez Barier. Dzięki szeroko zakrojonej akcji oraz dobrej organizacji udało nam się w pierwszym miesiącu działań dostarczyć potrzebującym sprzętu i zaopatrzenia za ponad 1.200.000 złotych. 
Wspólnie zaopatrujemy punkty recepcyjne w nowy sprzęt, współpracujemy i każdego dnia koordynujemy pracę z największą organizacją w Ukrainie na rzecz osób z niepełnosprawnościami Fundacja Aktywnej Rechabilitacji. 
Pomagamy w transporcie osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy oraz podjęliśmy współpracę w profilaktyce ran i odleżyn ze szpitalem HCP w Poznaniu wspólnie z Fundacją Podaj Dalej skoordynowaliśmy już pierwsze operacje. 
Na obecną chwilę priorytetem jest dla nas pomoc dla osób rannych podczas wojny oraz ich rehabilitacja.