Życie naszego dziecka wyceniono na ponad 250.000 zł❗️ Pilnie potrzebna jest Twoja pomoc ❗️

Oskar Szews
Pilne!

Życie naszego dziecka wyceniono na ponad 250.000 zł❗️ Pilnie potrzebna jest Twoja pomoc ❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0291179
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Terapia immunoglubulinami, badanie genetyczne WES

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Oskar Szews, 8 lat
Rynarzewo, kujawsko-pomorskie
Autoimmunologiczne zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego
Rozpoczęcie: 12 Czerwca 2023
Zakończenie: 13 Grudnia 2023

Opis zbiórki

W najgorszych koszmarach nie wyobrażaliśmy sobie, że nasz największy skarb, nasz ukochany synek  będzie cierpiał przez większość swojego życia. Kiedy się urodził, taki wyczekany, taki nasz, zakładaliśmy, że damy mu wszystko, że pokażemy mu cały świat. Życie niestety często nie bierze naszych planów pod uwagę. Zsyła ogromne niebezpieczeństwo na tych, którzy są najsłabsi, zadaje ciosy tym, którzy w ogóle na to nie zasługują…

Przez myśl nam nie przeszło, że życie naszego dziecka będzie przepełnione wizytami u lekarzy, wizytami w szpitalach. nie zdążyliśmy nacieszyć się jego dzieciństwem, które zostało nam tak brutalnie wydarte...

Oskar choruje na Autoimmunologiczne Zapalenie Mózgu. Chorobę, w wyniku której dochodzi do uszkadzania komórek nerwowych  w mózgu. Zatrzymuje się rozwój, traci się nabyte umiejętności, pojawiają się tiki i wycofuje się mowa, pojawiają się  bardzo duże problemy z  koncentracją i pamięcią! Do tego dochodzą jeszcze silne bóle głowy, brzucha, stawów i mięśni, boli wszystko… Oskar nie śpi w nocy, często płacze... To nie płacz z nudów czy niezadowolenia to płacz wynikający z cierpienia. Oskar  cierpi codziennie uwięziony w niedziałającym ciele! Cierpi z powodu strasznego bólu głowy, na który żadne leki nie pomagają! Ten doszczętnie wypalający wszystkie soki życiowe ból nie pozwala w dzień normalnie funkcjonować a w nocy spać! 

Oskar Szews

Tego właśnie doświadcza nasze dziecko!!! Ta koszmarna choroba odbiera mu wszystko i pozostawia ból nie do wytrzymania, a weźmie jeszcze więcej jeśli jej nie zatrzymamy!!! Zabierze jego życie!!! Nasz synek  nie może już nawet poprosić o pomoc, gdyby  choroba nie odebrała mu mowy, pytałby cały czas  kiedy przestanie boleć…

Ponad 6 lat temu, Oskar po przejściu zwykłej wydawać by się mogło infekcji, bardzo ciężko zachorował, tracąc przy tym większość zdobytych umiejętności. Z uwagi na dramatyczny regres w rozwoju pomocy dla niego szukaliśmy, gdzie tylko się dało. Dzień, w którym poznaliśmy naszego przeciwnika na drodze do zdrowia ukochanego syna, zapamiętamy do końca życia. Diagnoza Autoimmunologicznego Zapalenia Mózgu zawaliła nasz świat. Kiedy lekarze z Centrum Matki Polki w Łodzi  przekazali nam, że wiedzą, co dzieje się z naszym dzieckiem, byliśmy przerażeni. Odetchnęliśmy jednak z ulgą, myśląc, że mając diagnozę, musi być szansa na leczenie dla naszego umęczonego już chorobą synka. Pomyśleliśmy: pomogą nam, będzie dobrze!!! Usłyszeliśmy: Jest ratunek!!! Jest nadzieja!!! Dziecko potrzebuje leku, Immunoglobulin ludzkich. Szpital podał trzy dawki leku. Pierwsza dawka dała Oskarowi ukojenie, kolejna dawka przyniosła pozytywne efekty w rozwoju a trzecia przyniosła upragnione słowa których tak dawno już nie słyszeliśmy… MAMO, TATO. Byliśmy szczęśliwi!!! Nasz syn do nas wracał!!!

Oskar Szews

Niestety nasza euforia nie trwała długo. Poinformowano nas, że kolejnych dawek leku Oskar nie otrzyma, ponieważ w ramach refundacji NFZ szpital może podać tylko 3 dawki leku. Pomimo iż lekarze w szpitalu zdawali sobie sprawę, że syn powinien być leczony, mieli związane ręce. Nie mogą kontynuować leczenia, a my zostaliśmy sami!!! 

Po wielu trudach znaleźliśmy lekarza, który chce poprowadzić leczenie syna. Pomoc możemy uzyskać w prywatnej klinice w Gdańsku, w centrum Św. Łukasza. Obecnie jest to jedyna klinika w Polsce oferująca prywatne podanie Immunoglobulin ludzkich. Szansa na zdrowie naszego dziecka została jednak wysoko wyceniona!!! Niestety dla nas zwykłych skromnych rodziców to kwota nieosiągalna. Ratunek dla synka, za który musimy zapłacić to aż 41 tys. złotych za dawkę leku!!! Wstępny plan leczenia przewiduje minimum 6 takich dawek, których łączny koszt to prawie 250 tys. złotych!!! 

Oskar Szews

Do tego dochodzą koszty badań  poprzedzające podanie leku ...

Łzy spływają nam po policzkach, pisząc do Was... Jesteśmy rodzicami, którzy nie są w stanie sami uratować własnego dziecka. Sami nie dam rady, więc błagamy – POMÓŻCIE NAM!!! Nie możemy się poddać!!! Oskar nie ma już siły i czasu, aby czekać na pomoc. Choroba każdego dnia sieje spustoszenie w jego organizmie, znów przestał mówić, już nie woła „MAMO”, już nie woła „TATO”… Nie pozostało nam nic innego niż walczyć o jego zdrowie, aby zatrzymać rozwój tej strasznej choroby. Nie zostawiajcie nas z tym!!! 

Tak bardzo pragniemy, żeby nasz synek  mógł na własnej skórze doświadczyć, czym jest zwyczajne dzieciństwo, by po latach heroicznej walki mógł cieszyć się życiem bez bólu !

Za każdą nawet najmniejszą pomoc będziemy  Wam dozgonnie wdzięczni.

Zrozpaczeni rodzice Asia i Damian 

Oskar Szews

➡️ Wesprzyj Oskara poprzez licytacje: Walczymy o Oskarka – Licytacje

➡️ Zajrzyj też na grupę wsparcia dla Oskara na Facebooku: MÓZG Oskara Płonie – BITWA o ŻYCIE

➡️ Artykuł o Oskarku Oskar Szews

➡️ Artykuł Super Expressu o Oskarku: Oskar cierpi w ciszy

➡️ Artykuł w Gazecie Pomorskiej: 7-latek z Rynarzewa walczy o życie. Koszt leczenia to 250 tysięcy złotych. Trwa zbiórka

➡️ Artykuł w Radiu Eska

Oskar Szews

🎦⬇️ Zobacz wzruszający filmik:

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0291179
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki