Zamknięty w głuchej ciszy! Pomóż mu się z niej wydostać!

Oskar Urbański

Zamknięty w głuchej ciszy! Pomóż mu się z niej wydostać!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0015693
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

2 Turnusy rehabilitacyjne

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Oskar Urbański, 15 lat
Kobyla Góra, wielkopolskie
Niedosłuch nerwowo-czuciowy obustronny, niedomykalność zastawek aortalnych, stenoza tętnicy płucnej, zespół mikrodelecyjny 19p 13.2
Rozpoczęcie: 30 Czerwca 2023
Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Na wstępie chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom za wsparcie, jakie do tej pory od Was otrzymaliśmy. Dziękujemy za każdy szczodry gest, okazane serce i słowa otuchy, którymi tak licznie nas obdarowaliście. To dzięki Wam nasz synek dostał szansę na lepsze życie.

Choć od pierwszych zbiórek minęło już wiele lat, nasza walka cały czas trwa. Dziś ponownie pragniemy prosić Was o pomoc!

Poznaj historię Oskarka:

Zalany bezgłośnymi łzami, schowany w kącie, pragnął wołać o pomoc. Nikt go jednak nie słyszał... A on, ogłuszony bezkresną ciszą, nie potrafił zapłakać ani krzyknąć. Miał tylko półtora roczku. A przecież nic nie zapowiadało naszego dramatu. Synek urodził się zupełnie zdrowy. Do dzisiaj nie znamy przyczyny utraty słuchu Oskarka.

Gdy miał niespełna półtora roczku, w bardzo krótkim czasie wydarzyło się wiele wydarzeń. Najpierw Oskarek przeszedł ostre zapalenie ucha. Potem zdarzył się wypadek – podczas zabawy upadł i dosyć poważnie uderzył się w głowę. Następnie pojawiły się problemy laryngologiczne. Synek przyjmował wiele antybiotyków, które w bardzo krótkim czasie postawiły go na nogi, niestety były to bardzo silne leki.

Oskar Urbański

Potem dostrzegliśmy, że Oskarek stał się dużo bardziej milczący, zniknął też uśmiech z jego twarzy. Przestał reagować na swoje imię i proste polecenia. Prawie rok trwały badania i konsultacje, po których dowiedzieliśmy się, że nasz synek cierpi na poważny niedosłuch. Niestety, brak słuchu w okresie, w którym dzieci „łapią” największą ilość nowych słów, nie dało się przeoczyć. Oskarek nie nauczył się mówić...

Do dzisiaj żaden z lekarzy nie potrafi podać przyczyny głębokiego obustronnego niedosłuchu  u Oskarka. Być może toksyczne leki uszkodziły słuch, być może to wina uderzenia w główkę. Ciężko określić, gdyż nie wydarzyło się to z dnia na dzień. Najprawdopodobniej Oskarek z każdym dniem słyszał coraz mniej. Musiał nauczyć się żyć w świecie, gdzie przestały go otaczać dźwięki i głosy… 

Robiliśmy wszystko, by mógł wydostać się z tej przerażającej ciszy. Kupiliśmy system FM, umożliwiający przekazywanie mowy na odległość. Dzięki Waszej pomocy zakupiliśmy także specjalistyczny aparat słuchowy, który połączony z systemem pomagał usłyszeć dźwięki otoczenia. 

Oskar Urbański

Dziś Oskarek ma już 15 lat. Niestety pomimo wieloletniej walki w dalszym ciągu jego mowa jest bardzo niewyraźna i sprawia mu wiele trudności. Syn zmaga się z dużym problem z przetwarzaniem słuchowym, a co za tym idzie zrozumieniem mowy. 

Przeszliśmy już długą drogę rehabilitacji. Bierzemy udział w turnusach, podczas których nasz synek pracuje ze specjalistami. Teraz mamy możliwość skorzystania z turnusu neurologicznego, gdzie Oskar poddany będzie mikropolaryzacji oraz bioakustycznej korekcie mózgu. Niestety koszty związane z wyjazdami na turnusy znacząco przekraczają nasze możliwości finansowe. 

Turnusy są niezwykle ważne, ponieważ nasz syn powoli wkracza w dorosłe życie, które będzie stawiało przed nim coraz trudniejsze wyzwania. 

Pełni nadziei po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o pomoc! Wiemy, jak wielka jest Wasza moc! Wierzymy, że i tym razem możemy liczyć na Wasze wsparcie, za które już teraz serdecznie dziękujemy!

Rodzice Oskara

🎥 Zobacz walkę Oskara na własne oczy ⬇️

Oskar Urbański

Kwota zbiórki jest szacunkowa

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0015693
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki