OSP Gorzyce

OSP Gorzyce

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Czempiń, wielkopolskie

Jednosta OSP Gorzyce przez ostatnie lata swojej działalności zaczęła bardzo dynamicznie się rozwijać. Poprzez starania druhen i druhów udało się pozyskać kilka bardzo ważnych dofiansowań oraz darowizn, dzięki którym mogliśmy zakupić nowy sprzęt w celu usprawnienia działań w trakcie akcji. 

W sezonie wiosenno-letnim nasza Jednostka jest zapraszana na różnego rodzaju festyny, pikniki rodzinne oraz wydarzenia gminne w celach pokazowych, tj. m.in. róznego rodzaju demonstracje gaszenia pożarów czy RKO. 

W 2022 roku po raz pierwszy z ramienia OSP Gorzyce został zorganizowany "Obóz MDP powiatu kościańskiego". Uczestnicy mieli szansę poszerzyć wiedzę na temat pierwszej pomocy, prawidłowego posługiwania się radiotelefonem, musztry, wyglądu wozów strażackich z powiatu i ich wyposażenia, uczestniczyli w pokazie ratownictwa wodnego. Dodatkowo brali udział w zajęciach drużynowych, dzięki czemu uczyli się współpracy w grupie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach posiada w swoich szeregach grono dzieci, które należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Młodsi druhowie podczas spotkań poznają podstawy funkcjonowania Jednostki, działań na akcji oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Właśnie dzięki kilku takim wsparciom od lokalnych sponsorów jak i organów państwowych nasi podopieczni mają możliwość posiadania podstawowego ubioru MDP.

Ponadto z ramienia Jednostki działa Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, której głównym zadaniem jest poszukiwanie osób zaginionych na terenie gminy, powiatu, a nawet wojewódctwa. Grupa ma już na swoim koncie kilka pomyślnych akcji ratowniczych.

Sama jednostka, kiedy tylko może, stara się udzielać pomocy innym.

https://fb.watch/k7JELxoB_Y/