Bezimienni Bohaterowie - OSP Borów

OSP Borów
organizator skarbonki

Ochotnicza Straż Pożarna w Borowie powstała w 1925 roku. Od tamtego czasu, niczym prawdziwi bohaterowie, druhowie stoją na straży życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu kaliskiego. W szeregach OSP Borów aktywnie działa czterdziestu członków. Ponadto przy jednostce istnieją dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze, zrzeszające 25 druhów. Druhowie to profesjonalni ratownicy, którzy przeszli specjalistyczne szkolenia dla strażaków ratowników. Pięciu druhów uczestniczyło w szkoleniach z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz uzyskało umiejętności ratowników medycznych, potwierdzone otrzymanymi dyplomami.
 

Terenem działań są obszary wiejskie. W ciągu ostatnich lat OSP Borów brała udział w kilkudziesięciu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu kaliskiego. W terenie działań bohaterów znajduje się droga krajowa nr 12 oraz droga wojewódzka nr 471. Wiąże się to z bardzo dużym natężeniem ruchu, a to z kolei z częstymi wypadkami samochodowymi. Jednostka z OSP Borów często wzywana jest do pomocy ofiarom takich zdarzeń.

Dzięki wsparciu dobroczyńców udało się pozyskać torbę medyczną niezbędną do udzielania pomocy poszkodowanym podczas wypadków i zasłabnięć. Niestety, brakuje w niej zestawu do tlenoterapii (masek tlenowych dla dzieci i dorosłych wraz z przewodem tlenowym, butli tlenowej z zaworem oraz reduktorem) oraz deski ortopedycznej do transportu poszkodowanych.

Brak kompletnego wyposażenia medycznego nie pozwala na pełną pomoc ofiarom wypadków. Zakup wyspecjalizowanego sprzętu dla jednostki z budżetu lokalnego samorządu jest niemożliwy ze względu na ograniczone środki.  Zakup posiadanego wyposażenia w znacznej mierze przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców regionu i ułatwi bohaterom niesie pomocy potrzebującym.

Przyłącz się do akcji Bezimienni bohaterowie i wspomóż cel. Ty również możesz wykorzystać swoje możliwości do bezinteresownego niesienia pomocy innym.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 3 130 ZŁ