Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnach

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnach

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Chojny, łódzkie

              JEDZIEMY TAM, SKĄD INNI UCIEKAJĄ 

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnach powstała w roku 1947. Położona jest w Województwie łódzkim, Powiecie Wieruszowskim, Gminie Lututów. Obecnie nasza jednostka liczy 44 druhów w tym 25 przeszkolonych strażaków, którzy mogą uczestniczyć w działaniach ratowniczych. Z roku na rok jesteśmy coraz częściej dysponowani do różnych zdarzeń w naszej gminie, a przede wszystkim na drogę ekspresową S8, która położona jest 500 m od naszej remizy. OSP CHOJNY to najdalej oddalona jednostka od PSP WIERUSZÓW (około 40 km.) dlatego nasza pomoc jest bardzo potrzebna, gdyż dojazd Państwowej Straży Pożarnej w nasz rejon trwa ponad 20 minut, dlatego na miejscu zdarzenia jesteśmy zawsze jako pierwsi. Od momentu otwarcia S8 (koniec roku 2014) doszło do 43 zdarzeń drogowych w naszym rejonie.

Rok 2014- 12 Wyjazdów (1 Droga S8)

Rok 2015 – 10 Wyjazdów (5 Droga S8)

Rok 2016 – 22 Wyjazdy (11 Droga S8)

Rok 2017 – 23 Wyjazdy (14 Droga S8) – 3 wypadki śmiertelne

ROK 2018 - 33 Wyjazdy (12 Droga S8) - 1 wypadek śmiertelny

Pomimo wypadków na Drodze S8 coraz więcej dochodzi do wypadków na drogach gminnych, a także pożarów. W MOP CHOJNY powstał McDonald's oraz Stacja Paliw Shell, na której też interweniowaliśmy ze względu na wyciek gazu. Czynnie uczestniczymy także w świętach kościelnych i państwowych. Organizujemy pokazy ratownicze dla mieszkańców gminy, a także prowadzimy akcje zapobiegające pożarom. Przyłączyliśmy się do Akcji Misie Ratownisie, które zakupiliśmy dla dzieci uczestniczących w wypadkach drogowych. Ze względu na Drogę S8 duży nacisk kładziemy na sprzęt do ratownictwa medycznego oraz technicznego.

Nasza jednostka prosi o wsparcie w zakupie APARATU POWIETRZNEGO FENZY.Aparat Powietrzny jest podstawowym sprzętem w celu ratowowania życia ludzkiego jak i mienia. Jest bardzo potrzebny i praktyczny, a dzięki jego zastosowaniu można bezpiecznie uratować życie lub po prostu ułatwić działania ratowniczo-gaśnicze.Niestety nasza jednostka posiada tylko dwa co jest bardzo dużym utrudnieniem w niesienu szybszej oraz skuteczniejszej pomocy.Naszej jednostce bardzo zależy na wejsciu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, lecz bez wymaganego sprzętu nie mamy szans zacząć starań o włączeniu nas do KSRG. Potrzebujemy właśnie takiego aparatu by zwiększył nasze szanse(wymagane cztery sztuki). Aparat Powietrzny chroni także strażaków przed wdychaniem zanieczyszczeń,które doprowadzają do zachorowań strażaków na raka.(60% strażaków umiera na raka).


DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA ZA KAŻDĄ KWOTE WSPARCIA :)

                  

Wpłaty

Ładuję...