Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnach

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnach

Typ Ochotnicza Straż Pożarna

Lokalizacja Chojny, łódzkie

              JEDZIEMY TAM,SKĄD INNI UCIEKAJĄ 

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnach powstała w roku 1947. Położona jest w Województwie Łódzkim,Powiecie Wieruszowskim,Gminie Lututów.Obecnie nasza jednostka liczy 44 druhów w tym 25 przeszkolonych strażaków, którzy mogą uczestniczyć w działaniach ratowniczych. Z roku na rok jesteśmy coraz częściej dysponowani do rożnych zdarzeń w naszej gminie, a przede wszystkim na drogę ekspresową S8, która położona jest 500 m od naszej remizy. OSP CHOJNY to najdalej oddalona jednostka od PSP WIERUSZÓW ( około 40km) dlatego nasza pomoc jest bardzo potrzebna,gdyż dojazd Państwowej Straży Pożarnej w nasz rejon trwa ponad 20 minut.,dlatego na miejscu zdarzenia jesteśmy zawsze jako pierwsi. Od momentu otwarcia S8 (koniec roku 2014) doszło do 43 zdarzeń drogowych w naszym rejonie.

Rok 2014- 12 Wyjazdów ( 1 Droga S8)

Rok 2015 – 10 Wyjazdów (5 Droga S8)

Rok 2016 – 22 Wyjazdy ( 11 Droga S8)

Rok 2017 – 23 Wyjazdy ( 14 Droga S8) – 3 wypadki śmiertelne

ROK 2018 - 33 Wyjazdy ( 12 Droga S8) - 1 wypadek śmiertelny

Po mimo wypadków na Drodze S8, coraz więcej dochodzi do wypadków na drogach gminnych,a także pożarów.W MOP CHOJNY powstał McDonald's oraz Stacja Paliw Shell,na której też interweniowaliśmy ze względu na wyciek gazu.Czynnie uczestniczymy także w świętach kościelnych i państwowych.Organizujemy pokazy ratownicze dla mieszkańców gminy ,a także prowadzimy akcje zapobiegające pożarom.Przyłączyliśmy sie do Akcji Misie Ratownisie,które zakupiliśmy dla dzieci uczestniczących w wypadkach drogowych.Ze względu na Drogę S8 duży nacisk kładziemy na sprzęt do ratownictwa medycznego oraz technicznego.

Nasza jednostka prosi o wsparcie w zakupie APARATU POWIETRZNEGO FENZY.Aparat Powietrzny jest podstawowym sprzętem w celu ratowowania życia ludzkiego jak i mienia. Jest bardzo potrzebny i praktyczny, a dzięki jego zastosowaniu można bezpiecznie uratować życie lub po prostu ułatwić działania ratowniczo-gaśnicze.Niestety nasza jednostka posiada tylko dwa co jest bardzo dużym utrudnieniem w niesienu szybszej oraz skuteczniejszej pomocy.Naszej jednostce bardzo zależy na wejsciu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, lecz bez wymaganego sprzętu nie mamy szans zacząć starań o włączeniu nas do KSRG. Potrzebujemy właśnie takiego aparatu by zwiększył nasze szanse(wymagane cztery sztuki). Aparat Powietrzny chroni także strażaków przed wdychaniem zanieczyszczeń,które doprowadzają do zachorowań strażaków na raka.(60% strażaków umiera na raka).


DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA ZA KAŻDĄ KWOTE WSPARCIA :)

                  

Pomogli

Ładuję...