OSP Dąbie

OSP Dąbie
organizator skarbonki

Superbohaterowie, to wyjątkowe osoby.
Podziwiamy ich, szukamy ich pomocy, za którą jesteśmy wdzięczni, doceniamy to, co robią.
 Amerykańskie komiksy i nakręcone na ich podstawie filmy cieszą się dużą popularnością. Spektakularne akcje wymagają przede wszystkim odwagi.
Niezależnie od sposobu nabycia supermocy, mają jeden cel- uczynić świat bezpiecznym i pomóc potrzebującym. Taki sam cel mają na uwadze bohaterowie, którzy żyją obok nas- strażacy ochotnicy.


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarej w Dąbiu powstała w 1927 roku. Niezależnie od pory dnia i nocy ochotnicy wyjeżdżają do każdego wezwania, by bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym. OSP Dąbie w 1995 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Bohaterowie mimo starają się aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności, chętnie odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie najmłodszych uczą jak zachować się podczas pożaru czy innych wypadków, jak udzielać pierwszej pomocy i jak bezpiecznie poruszać się na drodze, by uniknąć wypadku. Biorą udział w ćwiczeniach Kompani Obwodowej oraz w zawodach sportowo- pożarniczych. Stale podnoszą swoje kwalifikacje korzystając ze wszystkich możliwych  kursów i szkoleń.

Bohaterowie z jednostki w Dąbiu zgłosili się do Fundacji Kasperek o pomoc w zakupie zestawu wodno pianowego z osprzętem oraz zbiornikiem na wodę i środek pianotwórczy którego koszt wynosi 15 000 złotych.
Mimo starań kwota ta mocno przekracza budżet jednostki, a zakup niezbędnego sprzętu w dalszym ciągu odsuwany jest na dalszy plan.

Bohaterem można być na różne sposoby- nie tylko fizycznie ratując ludzi, ale również pomagając finansowo, poprzez wsparcie akcji. Bo każdy z Nas ma jakieś supermoce.

Wsparli

X zł

Jadwiga Joanna Motyl

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0,1%
2 zł Wsparła 1 osoba CEL: 15 000 ZŁ