OSP Kraśnica

OSP Kraśnica
organizator skarbonki

Superbohaterowie, to wyjątkowe osoby.
Podziwiamy ich, szukamy ich pomocy, za którą jesteśmy wdzięczni, doceniamy to, co robią. Amerykańskie komiksy i nakręcone na ich podstawie filmy cieszą się dużą popularnością. Spektakularne akcje wymagają przede wszystkim odwagi. Niezależnie od sposobu nabycia supermocy, mają jeden cel- uczynić świat bezpiecznym i pomóc potrzebującym. Taki sam cel mają na uwadze bohaterowie, którzy żyją obok nas- strażacy ochotnicy.


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśnicy powstała w 1926 roku. W swoich szeregach posiada 90 członków, w tym 25 bohaterów, posiada uprawnienia strażaka-ratownika, niezbędne do działania w akcjach ratowniczo-gaśniczo-technicznych.
Przy jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Ochotnicy poświęcają sporo czasu na ćwiczenia i podnoszenie własnych kwalifikacji i sprawności fizycznej, by na miejscu zdarzenia móc pomóc jak największej liczbie potrzebujących w sposób sprawny. Ochotnicy od 11 lat wygrywają zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu gminnym, są również pięciokrotnymi mistrzami powiatu. W ich pracy i zaangażowaniu widać pasję i szczere poświęcenie.

Strażacy- ochotnicy pragnęli dołączyć do akcji "Bezimienni Bohaterowie", gdyż jak większość jednostek OSP w Polsce ich budżet jest nieadekwatny do potrzeb, jakie jednostka posiada.
Na wyposażeniu brakuje deski ortopedycznej ze stabilizatorem głowy i pasami, sprzętu niesamowicie ważnego przy wypadkach drogowych
i innych zdarzeniach. Koszt deski to 1 350 złotych. Kwota, mogłoby się wydawać niewielka, ale dla jednostki to wydatek, który przekracza ich możliwości.

I Ty możesz zostać bohaterem poprzez swoją ofiarność. Wspierając akcję "Bezimienni Bohaterowie" pomagasz nie tylko usprawnić pracę bohaterów, ale również każdej ofierze wypadków, której pomoc zostanie udzielona.
Wesprzyj. Kliknij. Pomóż.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 1 350 ZŁ