Ochotnicza Straż Pożarna w Kazimierzu

Ochotnicza Straż Pożarna w Kazimierzu

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Kazimierz, łódzkie

Wspomóż Strażaków-Ochotników w zakupie sprzętu!

Zbieramy na kamerę termowizyjną!

Strażacy ochotnicy zawsze jako pierwsi niosą pomoc potrzebującym, często opuszczając swoje rodziny, pracę czy obowiązki. Nie zawsze jednak jednostki OSP posiadają sprzęt, który ułatwia im pracę w niebezpiecznych warunkach. OSP Kazimierz istnieje od 1914 roku, usytuowana jest na terenie gminy Lutomiersk - największej w powiecie pabianickim. Jesteśmy jednostką należącą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego od 2001 roku, posiadamy średni samochód gaśniczy Iveco Eurocargo i lekki techniczny Fiat Ducato. W przeciągu roku bierzemy udział w ok. 60 zdarzeniach, na co składają się pożary, wypadki drogowe, usuwanie skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych czy też inne miejscowe zagrożenia. 

Dodatkowo corocznie nasi strażacy prowadzą pogadankę o bezpieczeństwie p/poż dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola. Dla mieszkańców i dzieci organizujemy pokazy akcji ratowniczo-gaśniczych. Przy OSP Kazimierz działa Kobieca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, które regularnie osiągają liczne sukcesy w zawodach sportowych i turniejach wiedzy pożarniczej. Nasi druhowie uczestniczą w kursach i szkoleniach, poszerzając swoją wiedzę i zdobywając nowe doświadczenia. W naszej strażnicy organizowane są akcje zbiórki krwi, włączyliśmy się także do programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" razem z WOŚP. 

OSP Kazimierz prosi o wsparcie w zakupie kamery termowizyjnej. Koszt jednego z prostszych modeli to ponad 17 000 złotych. Przekracza to możliwości finansowe naszej jednostki. Dlatego zwracamy się z prośbą do was! Wspólnie jesteśmy w stanie zebrać niezbędną pulę pieniędzy na zakup tego sprzętu.Kamera termowizyjna wykorzystywana jest podczas pożarów budynków mieszkalnych, ale i nie tylko. Dzięki niej możliwe jest zlokalizowanie osoby znajdującej się w płonącym budynku czy też zlokalizowanie źródła powstania pożaru. Ułatwia również poszukiwania osób podczas katastrof budowlanych, w akwenach wodnych, ale także w warunkach nocnych, zadymionych lub zalesionych. Dzięki kamerze termowizyjnej strażacy uzyskują czysty, kolorowy obraz termalny z najmniejszymi detalami.

Pogadanka dla dzieci ze Szkoły Podstawowej:

Festyn dla dzieci z Przedszkola:

Powiatowe Zawody MDP:

Dni Otwarte OSP:

Nasze akcje ratowniczo-gaśnicze:

Wpłaty

Ładuję...