OSP Kęty

OSP Kęty

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Kęty, małopolskie

Ratownictwo z pasją to przede wszystkim ludzie, którzy bez wahania są gotowi nieść pomoc tam gdzie jej potrzeba. A wszystko to w ramach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach – jednostki ze 150 letnią tradycją. Jednostki, w której działa jednej z niewielu w Polsce specjalistycznych grup poszukiwawczo-ratowniczych wykorzystujących w działaniach psy. Działamy non profit od 1874r.

A że 150 lat zobowiązuje, dlatego szkolimy się i rozwijamy, by coraz skuteczniej pomagać tym, którzy nas potrzebują. Doskonalimy nasze umiejętności w zakresie zadań należących do strażaka ochotnika, ale także w dziedzinach specjalistycznych tj.: techniki poszukiwań osób zaginionych w terenie i na gruzowiskach, nawigacja, planistyka, kynologia ratownicza, ratownictwo medyczne i wysokościowe.

Jako ratownicy – ochotnicy bez wahania jesteśmy gotowi stawić się w jednostce kiedy wyje syrena, a jako grupa specjalistyczna jesteśmy gotowi do wyjazdu w zadysponowane miejsce poszukiwań wtedy gdy ktoś informuje nas o zaginięciu bliskiej osoby. Nasza pomoc nic nie kosztuje rodzinę, która przeżywa dramat zaginięcia bliskiej osoby