OSP Kuków

OSP Kuków
organizator skarbonki

Dlaczego bezimienni bohaterowie? Ich nikt o imię nie pyta. Robią wszystko by pomóc, nie zważając na własne życie i zdrowie.
 Dlaczego? Bo tak trzeba. Po co? Nie dla chwały i zaszczytów. Z potrzeby serca, bezinteresownie. Bo wiedzą ile znaczy ludzkie życie.

Jednostka Strażaków- Ochotników z Kukowa ma bardzo długą historię. Założona w 1897 roku po dziś dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców i okolicy. W razie zagrożeń ratują, pomagają, zabezpieczają mienie poszkodowanych. Biorą aktywny udział w życiu lokalnej społeczności, którą sami tworzą, prowadzą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przekazując im całą swoją wiedzę i szkoląc kolejne pokolenia bohaterów. Jednostka od 2010 roku jest w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym ze specjalizacją ratownictwo medyczne, techniczne oraz przeciwpowodziowe w Odwodowej Kompanii Przeciwpowodziowej Małopolska podlegającej bezpośrednio pod Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego .
Kuków znajduje się w powiecie suskim w paśmie Beskidu Żywieckiego.
Jest to górzysty teren gdzie zastęp pogotowia ratunkowego ma problem dotrzeć w okresie zimowym. W takiej sytuacji do akcji wkraczają strażacy z OSP.

Kuków przecina droga wojewódzka łącząca Suchą Beskidzką z Żywcem, na tej drodze co roku giną ludzie, jest też wiele rannych.
 Bohaterowie udzielają pierwszej pomocy, ratują ludzkie życia. Niestety trudno to wykonać bez odpowiedniego sprzętu.

Prośba, z jaką ochotnicy zwrócili się do Fundacji Kasperek to zakup zestawu ratownictwa medycznego czyli zestawu PSP R1.
Sprzęt, który strażacy posiadają jest stary, mocno wysłużony i niekompletny. By móc pomóc innym muszą mieć do tego odpowiednie narzędzia.
Dzięki temu zestawowi bohaterowie będą mogli również przeprowadzać szkolenia i pokazy dla dzieci i dorosłych podczas różnych festynów i imprez kulturalnych organizowanych na terenie działań jednostki.
Takie działania prowadzone przez Ochotnicze Straże są przestrogą ponieważ obrazują co może się stać, gdy górę nad rozsądkiem bierze brawura i kierowca nie dostosuje  się do przepisów drogowych. Zestaw PSP R1 z deską kosztuje kompletny w zestawie 5316 złotych.

Każda złotówka wpłacona na ten cel sprawi, ze bohaterowie będą mogli sprawniej udzielać pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i  pożarach i innych akcjach, w których Ochotnicy biorą udział.
Poprzez swoją ofiarność również Ty zostaniesz bohaterem.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 5 316 ZŁ