OSP Rędziny dla Druha Bartusia

Paweł Rybak
organizator skarbonki

 

Witamy.

Dziś zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie dla jednego z nas, a mianowicie naszego najmłodszego druha Bartusia Rybaka, który niestety 14 grudnia 2021r w wieku 18 miesięcy zachorował na nieuleczalną chorobę autoimmunologiczną, której nie dało się zapobiec: Cukrzycę typu I.

Paweł Rybak

Bartuś jest synkiem Pawła Rybaka, druha, który z naszą jednostką jest od 2008r. Od wielu lat działamy ramię w ramię w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Jest to również Ratownik Medyczny z SPR w Częstochowie. Wiele osób otrzymało od niego pomoc, lecz teraz on i jego synek potrzebują naszej pomocy.

Paweł Rybak

Leczenie Bartusia polega na ciągłym monitorowaniu poziomu glukozy we krwi, stałej podaży insuliny oraz korekt jej dawki przy każdym posiłku. Wymiany wkłuć, sensorów, pomiary glikemii - to wszystko wiąże się z wieloma ukłuciami. Bartuś posiada pompę insulinową, która pozwala mu żyć, większość wymaganego asortymentu jest częściowo refundowana, część wcale. Specjalna dieta, leki i inny sprzęt to niejednokrotnie kilkaset złotych miesięcznie. Okresowe wymiany sprzętu to koszt nawet kilku tysięcy zł. W przypadku wymiany pompy insulinowej na sprzęt nieobjęty refundacją (najczęściej sprzęt najnowszej generacji, ułatwiający funkcjonowanie z cukrzycą typu I) to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych i niestety nie jest to wydatek jednorazowy, lecz raz na kilka lat.

Paweł Rybak

Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do naszej skarbonki lub przekazać 1% swojego podatku, szykujemy również pewne co nieco by wspomóc Bartusia. Przed nim jest całe życie, życie, w którym my wszyscy możemy pomóc Bartoszowi i jego rodzicom w codziennej walce z chorobą.

Wsparli

50 zł

Wpłata anonimowa

10 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

urmik

50 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
16%
330 zł Wsparło 12 osób CEL: 2 000 ZŁ
Wesprzyj