OSP Rudnik nad Sanem

OSP Rudnik nad Sanem
organizator skarbonki


Czy wiesz, że najwięcej zgłoszeń o wypadkach na drodze przyjmuje straż pożarna? Strażacy są na miejscu wypadku często przed pogotowiem i policją, to od akcji ratowniczej strażaków często zależy życie i zdrowie poszkodowanych w wypadkach. Ochotnicze Straże Pożarne to bohaterowie- nie są może jak Batman czy IronMan, choć z każdym z nich mają coś wspólnego. Batman nie miał supermocy- miał siłę fizyczną i batmobil, A IronMan miał inteligencję i drogie sprzęty.
Ochotniczym strażom pożarnym nie brakuje odwagi, siły i inteligencji. Czerpią ją z niesienia pomocy innym, ale tak, jak superbohaterowie z amerykańskich komiksów nie poradzą sobie bez kosztownego sprzętu.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnikach nad Sanem powstała w 1876 roku. Przez szereg lat ochotnicy pomagali przy pożarach domów, lasów i łąk w swojej okolicy. Starali się pomóc w każdym możliwym zdarzeniu, gdy było zagrożone życie ludzi.
W 1995 roku jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego  i do Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego woj Podkarpackiego. W szeregach jest 65 bohaterów w tym 33 uczestniczących w akcjach. 20 członków liczy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotnicy stale podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w różnego rodzaju zawodach, kończąc kursy pierwszej pomocy. Uczą również dzieci i młodzież jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia, wprowadzają w tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest nabywanie takiej wiedzy.
Im będzie ona większa, tym mniejszy będzie strach, który często paraliżuje nas gdy trzeba pomóc. Takie zachowania- naturalnego odruchu pomocy innej osobie trzeba wpajać od lat najmłodszych.

Prośba jednostki, mimo wielkich potrzeb jest niewielka, ale nie mniej ważna. Bohaterowie potrzebują kompletu elektrod do defibrylatora ADE jak również elektrod szkoleniowych. Koszt takiego zestawu to 373 złote.

Zakup sprzętu pozwoli lepiej przeszkolić bohaterów z zakresu pomocy przedmedycznej i ratowania ludzkiego życia. Każda złotówka wpłacona na ten cel przybliża bohaterów do poszkodowanych, którym nie są w stanie pomóc. Każda kolejna złotówka to o jedną sekundę skrócony czas, którego potrzebują strażacy na dotarcie do ofiary wypadku
z niezbędną pomocą. Każda następna to uratowane ludzkie życie.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 373 ZŁ