OSP Seligów

OSP Seligów
organizator skarbonki


Czy wiesz, że najwięcej zgłoszeń o wypadkach na drodze przyjmuje straż pożarna? Strażacy są na miejscu wypadku często przed pogotowiem i policją, to od akcji ratowniczej strażaków często zależy życie i zdrowie poszkodowanych w wypadkach. Ochotnicze Straże Pożarne to bohaterowie- nie są może jak Batman czy IronMan, choć z każdym z nich mają coś wspólnego.
Batman nie miał supermocy- miał silę fizyczną i batmobil, A IronMan miał inteligencję i drogie sprzęty.
Ochotniczym strażom pożarnym nie brakuje odwagi, siły i inteligencji. Czerpią ją z niesienia pomocy innym, ale tak, jak superbohaterowie z amerykańskich komiksów nie poradzą sobie bez kosztownego sprzętu.

Bohaterowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Seligowie dbają o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.
Strażacy wyjeżdżają do różnego rodzaju zdarzeń, gdzie ich pomoc jest niezbędna. Najczęściej zdarzają się jednak wypadki drogowe, gdyż jednostka położona jest w odległości 5 kilometrów od wjazdu na autostradę A2. Bohaterowie są na miejscu najszybciej, gdyż stacja pogotowia ratunkowego jest w odległości 15 kilometrów.


Aktualnie w jednostce służy 2 ratowników po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy.  W roku 2014 kolejne 2 osoby przejdą odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie zgodnie z przyjętym harmonogramem szkoleń, a w następnych latach proces szkolenia będzie nadal kontynuowany. Pozwoli nam to na efektywne wykorzystywanie otrzymanego sprzętu na rzecz
pomocy osobom poszkodowanym.
Pierwsza pomoc jest więc zawsze w rękach strażaków- ochotników. Jednak by sprawnie ratować ludzkie życia i pomagać poszkodowanym w wypadkach często poza umiejętnościami potrzebny jest również sprzęt, a tego czasem brak.

Jednostka prosi o pomoc w zebraniu funduszy na zakup deski ortopedycznej. Dzięki temu sprzętowi poszkodowany może być transportowany z miejsca zdarzenia poprzez wszystkie etapy ewakuacji, pełną diagnostykę urazową, do chwili ostatecznej diagnozy i zaawansowania metod leczniczo-zabezpieczających w szpitalu. Koszt zakupu to 1 500 złotych.

 Każda złotówka wpłacona na ten cel przybliża bohaterów do poszkodowanych, którym nie są w stanie pomóc. Każda kolejna złotówka to o jedną sekundę skrócony czas, którego potrzebują strażacy na dotarcie do ofiary wypadku z niezbędną pomocą. Każda następna to uratowane ludzkie życie.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 1 500 ZŁ