Ochotnicza Straż Pożarna w Stolcu

Ochotnicza Straż Pożarna w Stolcu

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Stolec 14, łódzkie

Ochotnicza Straż Pożarna w Stolcu powstała w 1918 roku. Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego od 1997 roku. OSP w Stolcu bierze czynny udział w usuwaniu skutków zdarzeń na terenie swojej miejscowości, gminy, powiatu oraz powiatów ościennych.  Przez teren działania jednostki przepływa rzeka Oleśnica, przecinają się drogi powiatowe nr 4532 i 33,1718, krajowe - dotychczasowe 45 i 14, a także trasa S-8 z węzłem Złoczew.   Druhowie w liczbie 83 strażaków uczestniczą nie tylko w akcjach ratowniczo-gaśniczych, szkoleniach i zawodach, ale aktywnie działają w życiu kulturalnym, oświatowym  i pracach na rzecz gminy i  powiatu. 

Aby móc spełniać cele statutowe i swoje powołanie, ciągle musimy udoskonalać swoje umiejętności oraz dokonywać zakupów nowoczesnych sprzętów ratowniczych. Na chwilę obecną mimo usilnych, wieloletnich starań nie posiadamy na wyposażeniu Zestawu Poduszek Pneumatycznych Wysokociśnieniowych. Brak tego zestawu często utrudnia pracę ratownikom podczas akcji ratowniczych.

Koszt zakupu takiego zestawu przewyższa możliwości finansowe Naszej jednostki, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie wsparcia. Będziemy wdzięczni za każdy rodzaj udzielonej pomocy. 

Wpłaty

Ładuję...