OSP Strzyżewo Smykowe

OSP Strzyżewo Smykowe

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Gniezno, wielkopolskie

Kim dla społeczeństwa jest strażak – ochotnik? Charakteryzuje się głównie chęcią niesienia pomocy, zapewnia lokalnej społeczności poczucie bezpieczeństwa, czerpie radość z możliwości ochrony życia i mienia zarówno najbliższych sąsiadów jak i przypadkowych osób, które potrzebują pomocy. - Właśnie tacy jesteśmy Druhowie ze Strzyżewa Smykowego. Chcemy jednak być jeszcze lepsi. Mieszkańcy ufają nam i mogą na nas polegać, my możemy polegać na sobie.
 
Straż pożarna w Strzyżewie Smykowym powstała w 1905 roku, obecnie liczy około 50 czynnych członków, którzy biorą aktywny udział w rozwoju jednostki. W obecnej chwili Prezesem jest dh. Tomasz Ossowski a Naczelnikiem dh. Mariusz Klat. Wspólnymi siłami wraz z pozostałymi druhami starają się doposażać jednostkę w nowy sprzęt co skutkuje możliwością niesienia pomocy przy większej ilości zdarzeń.

 Jednostka z racji swojego położenia na terenie licznych jezior, lasów, oraz w pobliżu Drogi Krajowej numer 5 oraz Drogi Krajowej numer 15 jest dysponowana nie tylko do pożarów, ale głównie do rożnego typu zdarzeń charakterystycznych dla naszego terenu tj. wypadki drogowe, utonięcia, usuwanie skutków zjawisk atmosferycznych.