OSP Wietszyce

OSP Wietszyce
organizator skarbonki

Zmiana świata na lepszy zaczyna się od jednej małej zmiany. Zaczyna się od Ciebie.
Każdy strażak o tym wie i działa. Przeszkolenie i odwaga składają się na supermoce bohaterów, którzy bez względu na sytuację gospodarczą czy polityczną, w dzień i w noc ratują ludzkie życie, co wiąże się z ciągłym narażaniem swojego zdrowia a także życia.

By spełniać swoje powołanie druhowie ciągle muszą udoskonalać swoje umiejętności oraz dokonywać zakupów nowoczesnych sprzętów ratowniczych, by jeszcze szybciej i skuteczniej nieść pomoc.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wietszycach powstała w 1945r i liczy 45 członków. Rocznie uczestniczą w około 35 zdarzeniach różnego typu. Biorą również aktywny udział w życiu gminy jak i powiatu, wykonując pokazy sprzętu, szkoląc dzieci i młodzież z zakresu pierwszej pomocy. W swoich szeregach mają przeszkolonych ratowników po kursie KPP.
Szlachetność jest wpisana w naturę bohaterów, dlatego też członkowie OSP zrzekli się otrzymywania środków finansowych za udział w akcjach, by sfinansować zakup sprzętu ratowniczego. Jednakże nawet tak bezinteresowna pomoc nie pozwoli uzupełnić braków w wyposażeniu jednostki.
 
Ochotnicy zwrócili się do Fundacji Kasperek i ludzi dobrej woli o pomoc w zakupie kamizelki KED, której koszt to 380 złotych i zestawu szyn Kramera o wartości 440 złotych. Jest to sprzęt niezbędny do prawidłowego udzielenia pierwszej pomoc na miejscu zdarzenia drogowego.

Pomóż zmienić świat na lepszy. Zacznij od małej zmiany i wspomóż cel i bohaterów w ich działaniach.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 820 ZŁ