Osp Wysoka

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Wysoka, opolskie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej gm. Branice położona jest tuż przy granicy polsko-czeskiej. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej to lokalna społeczna organizacja, która pełni funkcję ratowniczo-gaśniczą w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Jej członkowie to głównie ochotnicy z lokalnej społeczności, którzy poświęcają swój czas i energię, aby służyć innym.

Prężnie działająca jednostka szybko się rozwija a co za tym idzie potrzebna jest wieksza ilość sprzętu. 

 Strażacy OSP Wysoka są odpowiednio przeszkoleni, aby radzić sobie w różnorodnych sytuacjach związanych z pożarami, wypadkami drogowymi, ewakuacjami oraz innymi zagrożeniami dla ludzi i mienia. Są gotowi do działań zarówno na terenie swojego obszaru, jak i w ramach wsparcia innych jednostek ratowniczych w regionie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

OSP we Wysokiej pełni również ważną rolę społeczną, angażując się w działania na rzecz społeczności lokalnej. 

Czynnie bierzemy udział w corocznych zawodach strażackich - zachęcając i angażując do udziału całe rodziny z dziećmi. 

               Jednak nie wszystko układa się tak dobrze, bo wciąż brakuje funduszy na doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt. Wciąż brakuje nam podstawowych rzeczy  , które powinny być  wyposażeniem podczas pożarów wewnętrznych. Niestety koszt zakupu takiego sprzętu przewyższa możliwości finansowe naszej jednostki. 

            Mundury, których używamy na akcjach również muszą być systematyczne prane w specjalnej pralce oraz za pomocą specjalnych środków, w innym przypadku tracą swoją odporność i ulegają zniszczeniu, a co za tym idzie- bezpieczeństwo ochotników, którzy dobrowolnie działaja i narażaja swoje zdrowie zostaje wystawione na próbę.  


Zakup specjalistycznej pralki wraz z suszarką , pomoże nam dbać o zdrowie strażaków i profesjonalnie pielęgnować mundury które są bardzo drogie.

Bardzo prosimy o pomoc :) 


Wysatrczy kilka złotych !!! Za każdą przekazaną kwotę serdecznie dziekujemy :)

Teraz to MY potrzebujemy pomocy !

Drodzy mieszkańcy - jesteśmy dla was... Wspólnie zadbajmy o Nasze zdrowie i Wasze bezpieczeństwo ....

Ochotnicy OSP Wysoka 

Wpłaty

Ładuję...