Spełnienie marzeń wielu rodziców dzieci niepełnosprawnych-ośrodek reh...

Fundacja NIEPOKONANI
organizator skarbonki

Środki zebrane przez naszą Fundację zostaną w całości przekazane na utworzenie Ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci, młodzieży i "młodych dorosłych" w Tyńcu Małym w Gminie Kobierzyce na Dolnym Śląsku tj. remont budynku oraz wyposażenie go w potrzebny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny. 

Pomysł powołania Fundacji, która działałaby na rzecz dzieci, młodzieży i „młodych dorosłych” niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością zrodził się z chęci pomocy dzieciom i ich opiekunom, którzy codziennie zmagają się z wieloma trudnościami i problemami w opiece nad bliskimi.

Mój synek Kubuś jak wiele innych chorych dzieci przeszedł w swoim życiu już bardzo dużo – kilka operacji na otwartym sercu, niedotlenienie mózgu, utrata wzroku. Ciągła rehabilitacja, terapie usprawniające ciało i mózg to jego codzienność. Jak każda matka, chciałabym swojemu dziecku nieba przychylić, dlatego dla niego i dla innych dzieci chciałabym stworzyć miejsce do rehabilitacji z ciepłą, przyjazną i radosną atmosferą, by ćwiczenia nie wywoływały w nich lęku i nie kojarzyły się tylko z ogromnym wysiłkiem. Rodzicom i opiekunom chciałabym zapewnić poczucie bezpieczeństwa poprzez wysoce wykwalifikowaną kadrą terapeutów, stworzenie w ośrodku miejsca socjalno-wypoczynowego, by karmienie czy przewijanie dziecka nie było udręką i sztuką akrobatyczną, tylko czynnością prowadzoną jak w normalnych domowych warunkach.

Chciałabym wspierać Rodziców w ich dążeniach do poprawy stanu zdrowia ich dzieci, w ciężkich okresach życia zapewnić pomoc psychologiczną i dać możliwość wytchnienia i zrelaksowania się podczas terapii ich dzieci.

Ośrodek będzie prowadził wieloprofilową kompleksową rehabilitację, terapię usprawniającą niemowląt, dzieci i młodzieży, a także „młodych dorosłych” w zakresie specjalistycznej opieki lekarskiej (neurologicznej, rehabilitacyjnej) fizjoterapii i fizykoterapii, neurologopedii i logopedii, pedagogiki specjalnej, psychologii klinicznej, zajęć kształtujących funkcje poznawcze małych pacjentów, a także zajęć z integracji sensorycznej.

Dzięki przychylności władz lokalnych Gminy Kobierzyce i osobiście Pana Wójta Ryszarda Pacholika Fundacja „NIEPOKONANI” uzyskała w dzierżawę część pomieszczeń nieruchomości Gminy Kobierzyce.

Zebrane przez nas środki nie podarują życia żadnemu z dzieci, ale chciałabym, żeby dzięki Ośrodkowi rehabilitacyjnemu to życie było dla osób potrzebujących oraz ich rodzin łatwiejsze. By dzięki Wam mogły wracać do zdrowia, usamodzielniać się i dawać radość swoim rodzicom. 

To jest warte każdych pieniędzy. 

Bardzo proszę, pomóżcie nam je zebrać.  

Alicja Bilińska

Prezes Fundacji NIEPOKONANI

Wsparli

10 zł

Kamil Klusik

150 zł

Anonimowy Pomagacz

Pomagajmy, każda kwota się liczy :)
50 zł

Agata

Trzymam kciuki, żeby się udało :)
Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,1%
210 zł Wsparły 3 osoby CEL: 250 000 ZŁ