Zbiórka na Ośrodek Opiekuńczo- Rehabilitacyjny

Fundacja Prosto z Serca
organizator skarbonki

Anonimowy Pomagacz

Mam na imię Mariusz i jestem osobą niepełnosprawną. Od najmłodszych lat cierpię na porażenie mózgowe. Moim celem jest założenie Centrum opiekuńczo- rehabilitacyjnego w Gdyni.
Urodziłem się jako wcześniak. Spowodowało to niedotlenienie mózgu i szereg komplikacji zdrowotnych. Rokowania nie były obiecujące. Lekarze nie dawali szansy na to, że kiedykolwiek stanę na nogi. Postawiona diagnoza miała spisać mnie na straty… O doprowadzenie mnie do samodzielności zawalczyli moi rodzice. Jak długa i bolesna to była droga, opowiedzieć mogą tylko oni sami. Konsultacje specjalistyczne, rehabilitacje stały się codzienną rutyną, a na słowo „operacja” mam ciarki. Obecnie mam ich na koncie 11, a jestem świadomy, że na tym nie koniec.
Nie miałem łatwego startu. Dzięki pomocy rodziny i swojemu samozaparciu stanąłem na nogi. Ukończyłem studia na kierunku Wczesna Edukacja i Oligofrenopedagogika, otworzyłem Fundację, a teraz robię kurs na prawo jazdy. Do pełnego spełnienia brakuje mi środków na utworzenie Centrum opiekuńczo- rehabilitacyjnego w Gdyni. Pragnę stworzyć miejsce dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Miejsce, w którym otrzymują fachową pomoc. Miejsce, które pozwoli rozwijać ich pasje. A w końcu miejsce, które będzie ich drugim domem. Niestety, są to koszta, których nie jestem w stanie ponieść sam. Dofinansowania wymagają posiadania pieniędzy na start. W związku z tym zwracam się z prośbą do osób o wielkich sercach, by pomogły mi zebrać niezbędne środki.

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 500 000 ZŁ
Wesprzyj