Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego
1 Stały Pomagacz
Buka
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Łomianki, mazowieckie

Jesteśmy pierwszą i jedyną w Polsce organizacją, która pomaga dzieciom z okołoporodowym uszkodzeniem splotu ramiennego. Uszkodzenie splotu ramiennego jest uszkodzeniem nerwów. Objawy, jakie temu towarzyszą to wiotka ręka, brak kontroli mięśni ramienia, dłoni i nadgarstka, brak czucia ramienia lub samej dłoni. To, w jakim stopniu dziecko odzyska sprawność ręki, zależy od stopnia uszkodzenia. Aby odzyskać sprawność kończyny, należy jak najwcześniej przeprowadzić operację. Najczęściej uszkodzenie splotu ramiennego jest niepełnosprawnością na całe życie i wymaga wieloletniej rehabilitacji.

Wiedza o uszkodzeniu splotu ramiennego jest niewielka, dlatego staramy się poinformować o tym schorzeniu jak najszersze kręgi, w tym zagubionych rodziców. Zajmujemy się organizowaniem konsultacji z zagranicznymi specjalistami oraz pomocą w organizowaniu i finansowaniu operacji za granicą.

Naszym największym dotychczasowym osiągnięciem jest podjęcie współpracy i organizacja okresowych konsultacji z zagranicznymi specjalistami, takimi jak:  prof. A. Gilbert z Institut de la main w Paryżu i dr Jorg Bahm z Kliniki Franziskus - Krankenhaus w Aachen w Niemczech.

Pomagamy zjednoczyć się rodzicom dzieci. W grupie stają się silniejsi, bardziej aktywni. Mają okazję wymienić się poglądami, doświadczeniami, wspierają się w rozwiązywaniu problemów.

1 Stały Pomagacz
Buka
10 zł miesięcznie