Paczka dla Bohatera

Paczka dla Bohatera
19 Stałych Pomagaczy
Kamil
1 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Szczecin, zachodniopomorskie

Jesteśmy Stowarzyszeniem “non profit” działającym już od 10 lat, w którym wszystko wykonujemy w ramach wolontariatu i 100 % zebranych i uzyskanych środków trafia do weteranów walki o wolną Polskę. Nie jesteśmy finansowani przez żadną instytucję państwową oraz nie otrzymujemy żadnych dotacji. Środku finansowe otrzymujemy ze zbiórek i darowizn od dobrych osób oraz wpłat od firm wspierających nasze projekty, największy procent środków zbieramy dzięki licytacjom charytatywnym na naszym facebookowym Bazarku dla Bohatera.
Nie pracujemy w Paczce, nie podlegamy pod żadną instytucję, związek czy firmę i jesteśmy w pełni niezależnym stowarzyszeniem skupiającym osoby z całego kraju, ale także osoby mieszkające poza granicami kraju w tym min. Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii.

Pomagamy weteranom i kombatantom, ludziom, którzy walczyli o wolną Polskę - żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny czy także rannych i poszkodowanych weteranów misji po zagranicami kraju.

Od wielu lat organizujemy paczki bożonarodzeniowe i wielkanocne, remontujemy kombatantom mieszkania, którzy żyją w trudnych warunkach. Finansujemy zakup leków i środków higienicznych, pomagamy w zakupie wózków, chodzików i innych materiałów rehabilitacyjnych. Opłacamy dodatkowe zabiegi medyczne i rehabilitacyjne, pokrywamy koszty zakupy opału na zimę czy innych materiałów niezbędnych do godnego życia. Organizujemy wyjazdy wypoczynkowo - rehabilitacyjne dla weteranów, na których Bohaterowie na turnusach oprócz wypoczynku i spędzania czasu z przyjaciółmi, biorą udział w zabiegach medycznych, wycieczkach, koncertach oraz bankiecie na ich cześć. Opiekujemy się grobami i pomnikami w całym kraju, wykupiliśmy także kilka grobów przed likwidacją. Bierzemy udział w uroczystościach patriotycznych i sami też takie organizujemy, spotkania z weteranami, koncerty i wiele innych.
Nasze hasło i motto !!!
“Walczyli dla Nas, Zawalczmy dla Nich”

W razie pytań służymy pomocą:
email: tomek.saw@interia.pl
tel. 508 182 185
adres:
Tomasz Sawicki AMW
ul. Potulicka 2
70-952 Szczecin

19 Stałych Pomagaczy
Kamil
1 zł miesięcznie