SOS Maroko

SOS Maroko
Pilne!

SOS Maroko

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść MAROKO
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Natychmiastowa pomoc poszkodowanym w wyniku wielkiego trzęsienia ziemi w Maroku

Zgłaszający zbiórkę: Polska Akcja Humanitarna
SOS Maroko
Rozpoczęcie: 9 Września 2023
Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Opis zbiórki

W potężnym trzęsieniu ziemi o sile 6,8 w skali Richtera, do którego doszło w zachodnim Maroku, zginęło ponad 2800 osób, a więcej niż 2500 osób zostało rannych. Liczba ofiar może być znacznie wyższa, bo wielu ludzi nadal jest uwięzionych pod gruzami lub nie ma z nimi kontaktu.

Najbardziej ucierpieli mieszkańcy miast i wsi u podnóża Atlasu Wysokiego, wstrząsy były mocno odczuwalne także w Marrakeszu, czwartym największym mieście w kraju. Wiele budynków zostało uszkodzonych lub zniszczonych, a drogi do miejscowości położonych wyżej w górach mogą być nieprzejezdne.

Nasz zespół reagowania natychmiastowego dotrze do najmocniej dotkniętego kataklizmem regionu. Wsparcia mogą potrzebować tysiące ludzi w trudno dostępnych, górskich rejonach. Musimy jak najszybciej przystąpić do niesienia pomocy - w takiej sytuacji liczy się każdy dzień.

SOS Maroko

Fot. FADEL SENNA/AFP/East News

W kolejnych dniach może dochodzić do silnych wstrząsów wtórnych, które mogą pogorszyć sytuację humanitarną w regionie, jak i możliwości dotarcia ze wsparciem do potrzebujących.

Najpilniejsze potrzeby to zapewnienie bezpiecznego schronienia – wiele domów zostało zburzonych lub grozi im zawalenie – jak i żywności, wody pitnej, koców czy artykułów higienicznych. W rejonach górskich, zwłaszcza w nocy, panują bardzo niskie temperatury, więc dostęp do ciepłego schronienia jest najważniejszy.

Sytuacja na miejscu jest w tej chwili bardzo dynamiczna, więc o dalszych szczegółach naszej pomocy będziemy Was regularnie informować.

Wesprzyj tę zbiórkę i pomóż nam reagować jak najszybciej.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść MAROKO
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki