Amerykański Sen Kai

dwuetapowa korekcja twarzoczaszki i czaszki
Zakończenie: 4 Grudnia 2012
Rezultat zbiórki
Operacja Kai odbyła się zgodnie z planem, 10 grudnia 2012 r. Dzień później Kaja została wybudzona i rozmawiała z mamą. Dzielna dziewczynka!
Do 1 lutego 2013r . Kaja musiała nosić dystraktor. Nie chcemy sobie wyobrażać, jak musiała się czuć z „żelastwem” na głowie. Chociaż wszystko można obrócić w zabawę (np. że jest księżniczką z przyszłości, która żyje na fantastycznej planecie), żeby odliczanie dni do zdjęcia sprzętu były mniej uciążliwe.
Po zdjęciu dystraktora Kaja była przeszczęśliwa. Cały czas przeglądała się w lustrze i mówiła, że Pan doktor wykonał kawał dobrej roboty :) A 19 lutego 2013 r. wróciły do Polski – w końcu, po kilku miesiącach.

Opis zbiórki
9-letnia Kaja urodziła się z bardzo rzadkim schorzeniem genetycznym – zespołem Aperta. Główne cechy tej choroby to przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych prowadzące do deformacji twarzoczaszki, palcozrost dłoni i stóp, rozszczep podniebienia, zbyt szerokie rozstawienie gałek ocznych.
Kaja to cudowna dziewczynka. Mimo że od swoich narodzin spędziła mnóstwo czasu w szpitalach i przeszła już 11 poważnych operacji, świetnie integruje się z najbliższym otoczeniem, a nowi znajomi nie stanowią dla Niej żadnego problemu. Dziewczynka bardzo lubi pływać, a ostatnio jej pasją stały się konie. Jak mówi nam jej mama - to na razie początki, ale zaangażowanie z Jej strony jest ogromne.
W 98% przypadków mutacje wywołujące zespół Aperta pojawiają się u dzieci zdrowych rodziców. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 1:65 000.
Przed Kają kolejna, najważniejsza operacja - dwuetapowa korekcja twarzoczaszki i czaszki polegająca na wysunięciu środkowej części twarzy do przodu.
Planowany zabieg nie tylko przywróci Kai prawidłowe proporcje twarzy, ale przede wszystkim ułatwi jej oddychanie i pozwoli uchronić wzrok przed uszkodzeniem.
Wykonania tej skomplikowanej operacji podjął się dr Jeffrey A. Fearon z Dallas w stanie Teksas w USA. Jednak warunkiem zakwalifikowania się do zabiegu jest wpłata 180 000 złotych (58 000 $). Kwota ta obejmuje opiekę pediatry, lekarza na OIOM-ie, neurochirurga, anestezjologa oraz pokrywa koszty badań, sali operacyjnej, pobytu na oddziale intensywnej terapii i samej operacji.
Tak ogromnej sumy rodzina nie jest w stanie zdobyć we własnym zakresie. Dlatego w jej imieniu zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu części potrzebnej kwoty 10 000 złotych.