Odmów mi zabawek, ale nie pomocy

Patrycja Gutowska
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Patrycja Gutowska
Suwałki, podlaskie
Rozpoczęcie: 10 Października 2013
Zakończenie: 10 Stycznia 2014

Opis zbiórki

Nieposłuszne ciało, słabe serce, niedosłuch. Patrycja cierpliwe znosi wszystkie zabiegi – innego życia nie zna. Wirus cytomegalii uszkodził ośrodkowy układ nerwowy oraz słuch. To co dla innych 7-latków jest zwykłą czynnością, dla niej jest olbrzymim wysiłkiem.

Do niedawna świat Patrycji był ciszą. Żyła jakby za szklaną ścianą. Implant ślimakowy pozwolił jej usłyszeć pierwsze dźwięki. Nie słyszy jednak szurania bucikami ani odgłosów skakania na skakance, ponieważ do tej pory nie chodzi i nie siedzi. Uśpiło to wadę serca, ponieważ Patrycja nie forsuje się, dlatego chore serduszko nie daje o sobie znać. Takie szczęście w nieszczęściu.

Patrycja Gutowska

Gips na nóżkach najbardziej uciążliwy jest latem. Wtedy Patka miała zabieg podcięcia ścięgien, dzięki czemu zmniejszy się przykurcze. Jeden ból mniej – mięśnie już nie bolą. Uzbierane grosz do grosza pieniądze na zabieg nie pozwoliły na nic więcej. A właśnie teraz rehabilitacja jest najważniejsza. Zarezerwowane terminy na turnus przepadały jeden za drugim. W międzyczasie podczas wypadku w pracy tata Patrycji stracił 2 palce prawej dłoni. Zostały przyszyte, ale zanim wróci w nich sprawność, minie dużo czasu. Przez ten czas rodzina musi jeszcze bardziej zaciskać pasa.

Dlatego prosimy o wsparcie w tym trudnym czasie, żeby Patrycja nie musiała przerywać ćwiczeń, tak bardzo jej potrzebnych po zabiegu fibrotomii. Łatwiej się odmawia dziecku zabawek, słodyczy niż czegoś, co może zmniejszyć ból i pomóc zwiększyć sprawność w codziennym życiu.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki