AUTYZM odbiera mu szczęśliwe dzieciństwo! POMÓŻ!

Patryk Owczarczyk i Karol Zieliński-Pękała

AUTYZM odbiera mu szczęśliwe dzieciństwo! POMÓŻ!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0267369
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Patryk Owczarczyk i Karol Zieliński-Pękała, 11 lat
Lisewo, kujawsko-pomorskie
Patryk: Stopa końska prawa nawrotowa, niepełnosprawność sprzężona (niepełnosprawność ruchowa w tym z afazją z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim); Karol: autyzm dziecięcy, opóźniony rozwój psycho-ruchowy
Rozpoczęcie: 29 Czerwca 2023
Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Bardzo dziękuję Wam za wsparcie poprzedniej zbiórki dla Patryka! Dzięki Wam synek miał zapewnioną rehabilitację, która na szczęście przyniosła efekty. Niestety, mimo że jest lepiej, w dalszym ciągu ma problem z równowagą. Walczymy dalej i jesteśmy świadomi, że przed nami jeszcze długa droga! 

Nasza codzienność nie jest łatwa i niestety muszę Was ponownie prosić o pomoc, tym razem dla  młodszego syna – Karolka.

Nieprawidłowości w jego rozwoju zauważyłam, gdy przestał reagować na swoje imię. Od razu udałam się z nim na prywatne badania, które niestety nie wykazały niczego dobrego. 

U Karola zdiagnozowano autyzm. Byłam przerażona. Nie wiedziałam, czy podołam opiece nad trójką chłopców – każdy z innym schorzeniem. Mam jeszcze syna Mikołaja, który cierpi na nadpobudliwość.

Nie mogłam się jednak poddać. 

Autyzm powodował, że Karol w przypływie emocji uderzał główką w ścianę. Teraz gdy się cieszy, intensywnie macha i uderza rączkami w głowę, dodatkowo szybko chodzi i kręci się w kółko. Bardzo boi się wody, dlatego kąpać mogę go jedynie na stojąco. 

Gdy skończy 3 lata, czeka nas rezonans, który wykaże, jakie zmiany zaszły w główce synka. Mamy zaplanowane też wyjazdy do poradni psychologiczno – pedagogicznej, w celu wykonania dalszych badań i określenia stopnia nasilenia autyzmu. Wszystkie te aktywności, badania, dojazdy i ćwiczenia są niezwykle kosztowne. 

Potrzebujemy wsparcia. Nasza codzienność jest bardzo trudna. Chcę zapewnić chłopcom najlepsze leczenie i rozwój, ale to wszystko wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Proszę, otwórzcie dla nas swoje serca…

Mama - Jagoda 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0267369
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki