❗️Patryś żyje z wyrokiem śmierci! Walczymy o najdroższy lek świata!

PILNE!
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 95 073 osoby
4 646 768,09 zł (51,57%)
Brakuje jeszcze 4 363 231,91 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Terapia genowa lekiem Zolgensma - jedyna szansa na uratowanie życia

Patryk Radwański, 9 miesięcy

Wrocław, dolnośląskie

SMA typ I - rdzeniowy zanik mięśni

Rozpoczęcie: 3 Listopada 2019
Zakończenie: 3 Lutego 2020

31 Grudnia 2019, 10:53
Patryś trafił do szpitala❗️Ratunku!

Dziś ostatni dzień 2019 roku… Miał być to najpiękniejszy rok – narodziny Patrysia. Stał się najgorszy… Myśl, że synek jest śmiertelnie chory, jest przerażająca. Rdzeniowy zanik mięśni odbiera mu życie dzień po dniu, a my robimy wszystko, by go ratować!

Jesteśmy w szpitalu... Wczoraj Patryk miał operację. Lekarze założyli mu PEG-a, sondę dożołądkową, przez którą synek będzie teraz karmiony. Patryk już sam nie je, choroba zabrała mu nawet to.

Patryk Radwański

Fajerwerki będziemy oglądać przez okno szpitalnej sali… Chwytamy się jednak nadziei, że przyszłe Święta i kolejny Sylwester spędzimy razem. W domu. Z Patrysiem. Bezpieczni o jego życie…

To stanie się jednak tylko, jeśli zielony pasek pokaże 100%, jeśli uzbieramy 9 mln zł na najdroższy lek świata. Prosimy – pomóż nam sprawić ten cud. Uratuj życie naszego synka...

Pokaż wszystkie aktualizacje

17 Grudnia 2019, 11:57
Uratuj życie na Święta❗️Walczymy o ratunek dla Patrysia!

Wszyscy przygotowują się do Świąt, zastanawiają się, jaki prezent wybrać dla dziecka. Dla naszej rodziny nie ma to znaczenia, bo u nas Świat nie będzie. Dla nas liczy się tylko życie Patrysia, o które walczymy z całych sił.

Na naszej zbiórce pierwszy milion… To cudowne, że z Twoją pomocą udało się już tyle zabrać! Niestety, to nadal kropla w morzu potrzeb. Musimy uzbierać aż 9 milionów złotych… Wciąż brakuje 8.

Boimy się, bo Patryk nie może czekać. Jego  stan się pogarsza… Od miesiąca niemal co chwilę musimy odsysać wydzielinę, bo nasz synek nie ma odruchu kaszlu. Niedługo czeka go też operacja założenia PEG-a – sondy, przez którą będzie dostawał jedzenie. Musimy działać szybko! Każdy dzień ma tu znaczenie…

Patryk Radwański

Prosimy, zatrzymaj się na chwilę w świątecznym szale obowiązków. Może uda Ci się dostrzec maluszka, który chciałby te Święta spędzać jak inne dzieci, ale nie może. Jest chory i to śmiertelnie. Codziennie walczy o życie. Ale można to odmienić. Dać mu szansę na życie, na jakie zasługuje.

Prosimy, jak tylko rodzice prosić mogą, podaruj Patrysiowi ten najcenniejszy dar życia. Każda wpłata, każdy drobny gest pomoc przybliża nas do zwycięstwa nad SMA. Błagamy o świąteczny cud – uratuj Patrysia.

Nasz synek urodził się z wyrokiem śmierci, z nieuleczalną chorobą genetyczną. Rdzeniowy zanik mięśni (SMA1) odbiera Patrysiowi siły, zabiera zdolność ruchu, jedzenia i oddychania. Cudowne życie, które tak długo planowaliśmy, rozsypało się... Niedowierzanie i płacz musieliśmy zastąpić działaniem. Naszą jedyną szansą jest koszmarnie droga terapia genowa w USA. Zatrzymuje postęp choroby i stopniowo przywraca utracone funkcje ruchowe. Jedynym, co nas od niej dzieli, jest niewyobrażalnie wysoki koszt. Nie mamy jednak innego wyjścia. Nie poddajemy się i prosimy o Twoją pomoc. Tylko Ty możesz uratować życie naszego synka...

Patryk Radwański

Nasz Patryś, Rysiek… Urodził się w kwietniu, jako zdrowy i ruchliwy chłopczyk. Byliśmy tacy szczęśliwi. Do czasu… Gdy Patryś miał 2 tygodnie, trafiliśmy do szpitala. Infekcje, długa antybiotykoterapia – takie było nasze szpitalne życie przez 3 tygodnie, życie pełne niewiadomych, ale też pełne nadziei, że wszystko będzie dobrze. Wizyta u neurologa zmieniła wszystko. Dostaliśmy skierowanie na badania genetyczne. Gdy czekaliśmy na wynik, nasz synek słabł coraz bardziej. Przestał ruszać rączkami i nóżkami. Nie miał siły nawet jeść.

W końcu stan Patrysia był tak ciężki, że trafiliśmy na OIOM. Najdłuższe dni w życiu… Czekaliśmy na wynik badania jak na zbawienie, tymczasem okazał się przekleństwem. Nigdy nie zapomnimy rozmowy z lekarzem i tej wiadomości, brutalnej, niesprawiedliwej. Patryk choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni typu 1, jego najostrzejszą postać. To choroba genetyczna, w której umierają neurony, odpowiedzialne za pracę mięśni. Mięśnie – odpowiedzialne nie tylko za ruch, ale za połykanie, oddychanie - stopniowo zanikają. Najbardziej chore dzieci umierają z powodu niewydolności oddechowej przed swoimi drugimi urodzinami.

Patryk Radwański

Wcześniej wydawało nam się, że potrafimy zrozumieć ten ogrom strachu, bólu, który czuje rodzic, gdy dziecko jest śmiertelnie chore. Nie mieliśmy o tym pojęcia… Świat pozornie dalej trwał, ale dla nas się skończył. Wszystko przestało mieć znaczenie, poza jednym – nasz synek jest  chory, a my musimy mu pomóc.

Patryk unosi rączki, przewraca główkę na boki… To jedyne ruchy, jakie wykonuje. Tego nie zabrała nam choroba – jeszcze. Synek nadal jest z nami, ale jak długo? Świadomość, że choroba zabija go dzień po dniu, jest przerażająca.

Patryk Radwański

Gdyby Patryś urodził się kilka lat temu, nie byłoby szansy. Teraz ją ma, dzięki rozwojowi medycyny! Dzięki staraniom społeczności SMA, w Polsce refundowany jest pierwszy dostępny lek na SMA, Spinraza, która ma spowolnić lub zahamować postępy choroby i dzięki któremu nasz synek nadal żyje. Niestety lek podawany jest do rdzenia kręgowego co 4 miesiące do końca życia! i nie działa na każdego tak samo. Ciężko określić, jakie tak naprawdę będą rezultaty. W trakcie leczenia Patryś przestał samodzielnie jeść i do teraz karmiony jest przez sondę nosowo-żołądkową. 

Ale jest nadzieja! W USA lekarzom udało się wynaleźć  lek, który hamuje postęp choroby i przywraca utracone funkcje ruchowe! Preparat dostarcza kopię genu, którego Patryk nie ma (i przez brak którego jego mięśnie umierają). Organizm Patryka sam zacznie produkować białko, niezbędne do pracy mięśni.. Dzięki lekowi jest szansa, że synek będzie się ruszać, siadać, jeść… Będzie żyć, i to żyć normalnie!

Patryk Radwański

Na samą myśl o cenie leczenia przechodzą nas jednak dreszcze. Terapia genowa jest najdroższą na świecie. Koszt to około 2,1 mln dolarów… Długo zwlekaliśmy ze zbiórką, bo baliśmy się nawet marzyć o tym, że taką kwotę można zebrać. Nie mamy jednak wyjścia. Są 2 drogi – możemy wierzyć i walczyć o cud, o życie synka... albo się poddać.

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Pragnie widzieć, jak dorasta. My też… Aby  tak się stało, Patryś musi żyć. Dlatego odważyliśmy się prosić Cię o pomoc. To, co jest dla nas jest bezcenne – życie naszego synka – dla medycyny ma cenę! Niedowierzanie i rozpacz musieliśmy zastąpić działaniem. Łzy nie ocalą życia naszego dziecka. Musimy być silni dla niego. Musimy walczyć! Zamiast beztrosko się bawić z synkiem, zmuszamy go do ciągłych ćwiczeń fizycznych i oddechowych. Serce się kraje, gdy widzi się pokoik Patrysia, pełen medycznych sprzętów. Respirator, by pomóc w oddychaniu, koflator, aby wspomagać słaby odruch kaszlu, ssak, by pozbyć się wydzieliny... 

Walczymy nie tylko dla Patrysia, ale też o badania przesiewowe, które w przyszłości pomogą całkowicie wyeliminować tę podstępną chorobę. Jeśli uznasz, że Patryk zasługuje na szansę, jeśli powiesz o nim znajomym – uda się go ocalić.  Życie naszego synka jest tylko w Twoich rękach...

Rodzice Patrysia - Monika i Darek 

---

Bądź z Patrykiem na Facebooku - PatRyś kontra SMA 

Licytując i kupując fanty, też możesz wspierać Patrysia! Licytacje dla Patryka

---

Media o Patryku:

Patryk aby normalnie żyć, potrzebuje leku za 2 mln dolarów. Pomożesz?

Niemowlak żyje z wyrokiem śmierci. Rodzice błagają o pomoc!

Patryk Radwański walczy o każdą minutę. Zbieramy 9 mln zł na najdroższy lek świata!

Patryk Radwański walczy o każdą minutę

PatRyś kontra SMA – pomóż Patrykowi odzyskać zdrowie!

Mały Patryk żyje z wyrokiem śmierci. Brakuje 8 mln zł na ratunkową terapię

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 95 073 osoby
4 646 768,09 zł (51,57%)
Brakuje jeszcze 4 363 231,91 zł
Wesprzyj Wesprzyj