❗️Dramat mamy dwójki małych dzieci! Pomóż Paulinie wrócić do zdrowia!

Paulina Tekieli

❗️Dramat mamy dwójki małych dzieci! Pomóż Paulinie wrócić do zdrowia!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0168377
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Rehabilitacja Pauliny, dojazdy do lekarzy

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Paulina Tekieli, 37 lat
Rybna, małopolskie
Skutki po niedokrwiennym udarze mózgu - padaczka, anemia, następstwa chorób naczyniowych mózgu
Rozpoczęcie: 8 Lipca 2022
Zakończenie: 12 Października 2023

Opis zbiórki

Paulina ma 36 lat. Jest mamą dwóch wspaniałych synów — Franio ma 3 lata, Mateusz 13 lat. W lutym 2021 roku jej świat całkowicie się zawalił. Przygotowując śniadanie dla swoich dzieci, doznała niedokrwiennego udaru prawej półkuli mózgu. Szczęście w nieszczęściu, że jej starszy syn był wtedy w domu. Widząc, że coś złego dzieje się z mamą, wezwał pogotowie ratunkowe. Można śmiało powiedzieć, że uratował jej życie... 

Po tym, co się wydarzyło, konieczna jest długotrwała i żmudna rehabilitacja. Niestety pieniądze uzbierane podczas poprzedniej zbiórki na dniach się skończą, a Paulina nadal potrzebuje ogromnego wsparcia... Poznaj historię Pauliny i pomóż jej dalej walczyć:

Tamtego dnia dzięki szybkiej interwencji starszego z synków pogotowie zabrało Paulinę do szpitala – nieprzytomną, w stanie bardzo ciężkim. Skutki udaru okazały się tragiczne. Lewa strona ciała uległa paraliżowi. Wielomiesięczny pobyt w szpitalu był czasem smutnych informacji. Paulina przeszła infekcję Covid-19, doszło do zakrzepicy żył głębokich koniczyny dolnej, pojawiły się ataki padaczki i głęboka anemia, odleżyny...

Paulina Tekieli

Minął ponad rok, a Paulina nadal zmaga się z ciężkimi skutkami choroby. Od ponad pół roku przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie miesięczna terapia to koszt około 20 000 zł. Rehabilitacja, choć długotrwała i żmudna przynosi efekty. Pieniądze uzbierane podczas poprzedniej zbiórki, na dniach się skończą, a Paulina nadal potrzebuje ogromnego wsparcia, nie tylko finansowego.

Choroba mocno odbiła swoje piętno na psychice Pauliny. Jako mama, niesamowicie tęskni za swoimi dziećmi i to oni są jej największą mobilizacją do działania. Franio ma już 4 lata, a Mateusz 14 lat. Paulina potrzebuje jeszcze co najmniej półrocznej, intensywnej fizjoterapii. Jej opiekunowie, z ośrodka, w którym aktualnie przebywa, widząc jej determinację i postępy, są pełni nadziei, że Paulina będzie jeszcze sprawna.

Paulina Tekieli

Trafiła do nich jako osoba leżąca, sporadycznie korzystająca z wózka inwalidzkiego, całkowicie zależna od osób trzecich. Na chwilę obecną potrafi samodzielnie wykonać transfery z łóżka na wózek, z wózka na krzesło. Przesiadanie nie stanowi dla niej żadnego problemu. Potrafi wstać i przyjąć wyprostowaną pozycję ciała. Przy pomocy terapeutów i pomocy wysokiego kija uczy się chodzić. Udało się również zrekonstruować jej czaszkę, po zabiegu kraniektomii odbarczającej. Paulina nadal przyjmuje bardzo drogie, nierefundowane przez NFZ lekarstwa. Część z nich pozostanie z nią do końca życia...

Dziękujemy wszystkim za wcześniej okazane ogromne wsparcie, słowa otuchy i przekazane pieniądze. Paulina jest poruszona tym, jak wiele osób przyłączyło się do zbiórki. To wszystko trwa i będzie trwało tylko dzięki Twojej pomocy i wsparciu — nie zostawiaj nas! 

Nie sposób opisać, jak wiele, dzięki Wam, zmieniło się w jej życiu. Aktualnie, największym marzeniem Pauliny jest zacząć chodzić i wrócić do swoich synów, by móc się nimi w pełni zająć. Pomóżmy spełnić to marzenie! Razem możemy więcej!

Bliscy Pauliny

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0168377
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki