Z Twoją pomocą możemy wygrać lepsze życie dla Pawła!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 575 osób
46 081 zł (100%)
Zbiórka na cel
roczna rehabilitacja, roczna terapia słuchowa

Paweł Kozak, 16 lat

Stara Kiszewa, pomorskie

Zespół Rubinstein - Taybi, niskorosłość

Rozpoczęcie: 19 Grudnia 2018
Zakończenie: 24 Kwietnia 2019

Na pierwszy rzut oka nie widać tego, jak wiele Paweł wycierpiał w swoim życiu. Zwyczajny, uśmiechnięty i radosny nastolatek. Prawdę dotychczas znało niewiele osób. Teraz poznacie i Wy... Tygodnie spędzone na OIOM-ie, kilkukrotne reanimacje, sepsa, ciągła walka, żeby się obudzić kolejnego dnia. Paweł ją wygrał, ale niechciane pamiątki zostały z nim do dzisiaj. Syn potrzebuje stałej i kosztownej terapii, żeby dogonić w rozwoju swoich rówieśników.

Paweł Kozak

Urodził się zdrowy, ale krótko potem pojawiły się komplikacje. Problemy z oddychaniem, jedno płuco nie chciało pracować. Kiedy inne mamy zabierały swoje dzieci do domów, my ciągle byliśmy w szpitalu. Na jednym z tych oddziałów, które śmierć odwiedza wyjątkowo często. Dziesiątki rurek, przewodów, maszyn pilnujących oddechu i bicia serca. Chciałam go wziąć w ramiona, przytulić, ochronić przed tymi wszystkimi niebezpieczeństwami. Gronkowiec, zapalenie płuc, śpiączka farmakologiczna, wreszcie najgorsze - sepsa.

To był wyrok, lekarze nie dawali mu szans… Moje dziecko umierało na szpitalnym łóżeczku, a ja umierałam razem z nim. Wspomnienia, które człowiek najchętniej wymazałby z pamięci, a które wciąż pozostają świeże. Jakby zdarzyły się wczoraj. I, choć trudno w to uwierzyć, Paweł przeżył tę wojnę! Wielokrotnie ranny, długie tygodnie na krawędzi… Przeżył, ale blizny na zdrowiu, odzywają się do dzisiaj.

Paweł Kozak

Paweł rozwijał się wolniej od rówieśników, balansując między niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Ma duże problemy z mową i mocno uszkodzony wzrok, a kilka lat temu zdiagnozowano u niego również zespół Rubinstein - Taybi i niskorosłość (ledwie 151 cm…). Pojawiają się deformacje w stopach i rękach. Od 15 lat nasze życie to ciągłe leczenie, terapia i rehabilitacja. Prawdziwy przełom pojawił się w momencie, kiedy na naszej drodze pojawiła się doktor Svietlana Masgutowa.

Autorski program MNRI, który wprowadziła Pawłowi, świetnie wpłynął na jego rozwój intelektualny, a przede wszystkim na wzrost. On po tych turnusach naprawdę rośnie! Dla nas każde kilka centymetrów to cud i walczymy o te cuda każdego dnia. Niestety, roczne koszty terapii przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego prosimy o pomoc…

Paweł Kozak

Wiele osób nie wierzyło w Pawła. Wiele osób nie dawało wiary, że jego życie będzie jeszcze cokolwiek warte. Mam łzy w oczach, dziękuję za to, że budzę się rano i on wciąż jest z nami. Jego przyszłość jest w naszych rękach. Im więcej pracy włożymy teraz w jego rozwój, tym łatwiej będzie mu w dorosłości. Prosimy, bądźcie z nami… Potrzebujemy Waszego wsparcia. Paweł Was potrzebuje...

Renata - mama

Ładuję...

1 000 zł

REHMEDICA

100 zł

Meble Gratka

12,67 zł

Adquesto

10 zł

Czysty Ozon

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 575 osób
46 081 zł (100%)