By sprawność była na wyciągnięcie ręki!

Paweł Maciura
Zbiórka zakończona

By sprawność była na wyciągnięcie ręki!

Cel zbiórki:

Cztery turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Paweł Maciura, 33 lata
Dębno, podkarpackie
Stan po pęknięciu tętniaka
Rozpoczęcie: 27 Lipca 2021
Zakończenie: 6 Października 2022

Opis zbiórki

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim dobroczyńcom za wsparcie finansowe na leczenie rehabilitacyjne Pawła. W ubiegłym roku we wrześniu przeszedł operacje z powodu pęknięcia tętniaka mózgu. Po kilku tygodniach pobytu w Szpitalu Powiatowym został przewieziony do Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Przemyślu.

Stan jego zdrowia jako trzydziestolatka był wręcz dramatyczny. Nie mówił, nie chodził brak kontaktu z rodziną z powodu pandemii. Dalsze leczenie w Państwowej Służbie Zdrowia było niemożliwe ze względu na szalejącą pandemię.

Rodzina jak i przyjaciele nie mogli się pogodzić z takim stanem rzeczy. Jedynym rozwiązaniem, jakie pozostało to leczenie w Niepublicznym Zakładzie Rehabilitacyjnym. W związku z tym  złożono dokumentację do Zakładu Rehabilitacyjnego Rehmed w Tajęcinie, w listopadzie 2020 roku. Okres oczekiwania na miejsce trwał kilka miesięcy. Z chwilą uzyskania decyzji, że Paweł jest przyjęty, zwrócono się do Fundacji Siepomaga.

Paweł Maciura

Na konto Pawła wpłaciło 284 osoby. W zakładzie Rehabilitacyjnym Paweł przebywał od 06.04.2021 rok do 29.05.2021 rok. Było to możliwe dzięki ludziom dobrego serca. Od 29.05.2021 przebywa w domu z rodziną. Teraz już rozmawia, jest kontaktowy, przy pomocy osoby drugiej może powoli chodzić. Poza tym przebywa dużo na świeżym powietrzu. Do dalszej rehabilitacji pozostała jego prawa ręka, którą nie może wykonać żadnych czynności, prawa noga, którą porusza bardzo słabo oraz rehabilitacja logopedyczna.

Tym niemniej jest bardzo wdzięczny za to co otrzymał, często powtarza - nie jestem już osobą leżącą. Niniejszym nadal zwracamy się dalszą pomoc finansową na jego leczenie. Marzeniem Pawła jest, aby mógł wrócić do Tajęciny i tam odzyska siły do życia. Z nadzieją i ufnością liczymy na dalszą pomoc i wszystkim  z całego serca dziękujemy.     

Obserwuj ważne zbiórki