Wada, która może odebrać sprawność postępuje... Pomóż w walce o sprawność Pawła!

Paweł Mackun

Wada, która może odebrać sprawność postępuje... Pomóż w walce o sprawność Pawła!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0128199
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Osteoplastyka lewej kości piszczelowej w Paley European Institut

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Paweł Mackun, 12 lat
Warszawa, mazowieckie
Choroba Recklinghausena, zespół Noonan
Rozpoczęcie: 27 Kwietnia 2021
Zakończenie: 10 Stycznia 2024

Opis zbiórki

O co walczymy?

Pawełek to uśmiechnięty i pogodny dziesięciolatek. Niestety jego szanse na normalne życie pokrzyżowały współistniejące choroby. Robiliśmy i robimy wszystko, aby wyrównać Pawła szanse
w życiu, żeby miał normalne dzieciństwo, mógł chodzić do szkoły i uczyć się z innymi dziećmi, żyć normalnie. Teraz stanęliśmy przed wyzwaniem zebrania środków finansowych na operację syna.

Głównym celem operacji jest wydłużenie nogi o 7 cm, aby zapobiec dolegliwościom ortopedycznym, neurologicznym i skrzywieniu kręgosłupa. Nie jesteśmy w stanie sami pokryć kosztów operacji i rehabilitacji syna. Koszty są ogromne. Naszym marzeniem jest wyrównać szanse naszemu synowi i postawić go na dwie RÓWNE nogi. Dlatego też jako rodzice Pawła jesteśmy zmuszeni  prosić o wsparcie finansowe, bez którego nie podołamy dalszym kosztom leczenia syna.

Paweł i jego historia choroby.

Kiedy Paweł miał sześć miesięcy dowiedzieliśmy się, że ma zespół Recklinghausena. Choroba ta sprawiła, że Pawełek widzi tylko na jedno oko. Dodatkowo
w rdzeniu kręgowym widoczne są powiększające się nerwiakowłókniaki, które mogą doprowadzić
do skrzywień kręgosłupa. Kolejna diagnoza to zespół NOONAN.

Konsekwencją tych chorób jest to, że w chwili obecnej lewa noga jest znacząco krótsza i nie rośnie. Różnica pomiędzy nóżkami cały czas się powiększa. Ma to wpływ na postawę ciała, sprawność fizyczną, w tym chodzenie i bieganie.  Występują bóle mięśni i stawów.

Mimo że nasz syn jest obciążony chorobami genetycznymi i związanymi z tym dolegliwościami jest dzieckiem, które każdego dnia walczy o swoją sprawność i sukces w życiu, na co ma szansę.

Jest członkiem drużyny piłkarskiej o nazwie Futbolowa Banda. Trenuje judo w Uczniowskim Klubie Judo 82. Trenuje ze wszystkich sił, bo chce być sprawny tak jak jego rówieśnicy. Aktywnie spędza czas z przyjaciółmi, angażuje się w naukę i to, czego na dziś potrzebuje to wsparcie w dalszym leczeniu i rozwoju. 

Każda pomoc  jest bliska naszemu sercu. Prosimy o wsparcie w tej nierównej walce.

Celina i Piotr, Rodzice Pawła

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0128199
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki