Pomagamy młodym piłkarzom z Ukrainy!

Fundacja VOTUM

Pomagamy młodym piłkarzom z Ukrainy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0192419
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wsparcie drużyny piłkarskiej ze Lwowa

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Fundacja VOTUM
Rozpoczęcie: 11 Marca 2022

Opis zbiórki

We wtorek 8 marca do Legnicy dotarła grupa 16 osób - zawodników i opiekunów z drużyny U15 Ruchu Lwów, którzy uciekają przed rosyjską agresją na Ukrainie.

Sytuacja w ogarniętym wojną kraju naszych wschodnich sąsiadów jest zła, dlatego młodzi sportowcy znaleźli schronienie w Polsce. Obecnie w wielu ukraińskich miastach - z których pochodzą również dzieci i młodzież trenująca w drużynie ze Lwowa - nie ma możliwości normalnego życia. Charków, Mariupol czy Czernihów nie są bezpieczne. Ostrzeliwania z czołgów, spadające bomby i rakiety to codzienność.

Chłopcom z akademii Ruchu udało się dotrzeć do Lwowa, skąd przedostali się przez granicę do Polski. Chłopcy w wieku 14-15 lat trafili pod opiekę Miedzi Legnica oraz GK Votum. SA. Drużyna Ruchu dotarła do Legnicy dzięki pomocy Jakuba Bednarka, prezesa FC Wrocław Academy, który pomógł w szybkim załatwieniu transportu.

Fundacja VOTUM

Po drodze, we Wrocławiu, cała grupa została zaopatrzona w niezbędne artykuły pierwszej potrzeby. Teraz otoczeni opieką będą mogli bezpiecznie trenować wspólnie z drużynami z Akademii Piłkarskiej Miedzi. Zawodnicy zostali tymczasowo zakwaterowani w hotelu, jednak cel jest taki, by w najbliższym czasie stworzyć dla nich bardziej domowe warunki. Ważne jest, by mogli poczuć się bezpiecznie i mieli szanse realizować tu swoje pasje. Zawodnicy mimo dramatycznych wydarzeń w ich Ojczyźnie, są w dobrych nastrojach, pełni zapału do treningów i nadziei, że niedługo nadejdzie lepszy czas…

Zakwaterowanie i utrzymanie chłopców wiąże się z ogromnymi kosztami. Dodatkowo nie wiadomo jak długo u nas zostaną i jakie dodatkowe potrzeby pojawią się na przestrzeni czasu. Najważniejsze jest ich bezpieczeństwo i możliwość realizowania swoich pasji. Dołożymy wszelkich starań, by ich czas spędzony u nas, był dobrym, pożytecznym czasem, pełnym pozytywnych wspomnień. Chłopcy uczą się online a w wolnych chwilach mają zaplanowane zwiedzanie Dolnego Śląska.

Fundacja VOTUM

Na ten moment główną potrzebą są środki codziennej czystości, higieniczne i woda potrzebna do nawodnienia nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale przede wszystkim w trakcie procesu treningowego. Potrzebujemy środków, by móc zrealizować bieżące potrzeby drużyny.

Bardzo prosimy o wsparcie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0192419
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki